Шахтарі на коліна не стануть!

Шахтарі на коліна не стануть!


Досі невідомою залишається доля волинських шахт, які уряд хоче закрити, а самі вугільники рятують усіма навіть ризикованими способами.

Благаннями, погрозами та криками «Ганьба!» почався новий рік у шахтарському Нововолинську. Вугільники втратили терпець і, схоже, втрачають довіру до влади, яка планує позбавити без роботи майже 3000 працівників.

У неділю, 4 січня, Майдан Незалежності в Нововолинську був дощенту заповнений людьми. Намети, мікрофони, збір підписів і гучні промови. Тут – і працівники вугільної галузі Волині з простими городянами, і шахтарські боси з міськими владцями. Перші піднялися для того, аби на повен голос заявити: не дамо вмерти волинським шахтам! Останні ж прийшли, аби «почути, підтримати й порадити».

Серед вимог, озвучених на центральному майдані, найбільше акцентувалося на чотирьох першочергових: повернути зарплатні борги перед вугільниками, не закривати першої і дев’ятої шахт, добудувати копальню під номером десять і, зрештою, закласти в Держбюджет кошти для розвитку вугільної галузі України.

Піднімаючи чотири основні проблеми, не минули шахтарі і тем про підкилимні ігри, які тривають у вугільній галузі Волині. Багато зауважень зробили директорам шахт, одні з яких просто скорочують людей, а інші навіть підписи серед працівників збирають, аби закрити шахту не на вимогу уряду, а «від імені народу».

Надбанням громади стала також інформація про нібито непрозоре обрання профспілкового очільника нововолинських шахтарів, про квотний принцип і допущення на виборну конференцію лише «потрібних людей», навіть ішлося про ймовірний підкуп виборців, де замість 30 срібняків ходила цифра у 50 грн.

Що в тому правда, а що – брехня, нехай розбираються відповідні структури. Бо насправді головне в ситуації – дати нововолинцям роботу, а місту – можливість нормально розвиватися.

Тільки як домогтися поставлених завдань? Працівники шахти №1 підтримали гасло спільно боротися, і для того порадили запастися терпінням. Однак у більшості активістів терпіння давно вже скінчилося. Тож, на їхню думку, діяти треба радикально. І свою незгоду з діями уряду висловлювати не лише тут, на Волині, а й у Києві чи навіть на Сході. Бо, мовляв, у голові не вкладається: як це так – волинські шахти закривати, а вугілля закупляти у злочинних ватажків окупованих територій?!

Дісталося на горіхи й Нововолинському міському голові Вікторові Сапожнікову. Тож коли він ішов від мікрофона, в натовпі стали гукати «Ганьба!». – «Не мені кричіть, а їдьте до столиці і кричіть тим, хто голосував за закриття шахт», – порадив у відповідь Віктор Сапожніков і навіть зголосився ввійти разом із головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком до складу шахтарської делегації, яка 12 січня вирушить до Києва та спробує на найвищому рівні домовитися про роботу нововолинських копалень. Про це виконавча влада області, до речі, вже неодноразово наголошувала на рівні окремих міністерств, однак, в уряду Арсенія Яценюка зовсім інше бачення долі Львівсько-Волинського басейну. Залишається незрозумілою й позиція народного депутата від округу, де працюють шахти, Ігоря Гузя, який у разі перемоги з біл-бордів обіцяв «порядок навести»…

Зібравши 3 тис. підписів на підтримку гірників, учасники недільного мітингу домовилися також озвучити свій протест і 15 січня, коли у столиці заплановане зібрання вільних профспілок, зокрема й шахтарських.

Зрештою, всі свої рішення та вимоги мітингарі виклали в офіційному зверненні до центральних органів влади. А якщо по-хорошому домовитися з Києвом не вдасться, погрожують перекрити міжнародну трасу, яка веде на Ягодинську митницю, та навіть блокувати залізничні шляхи.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото з інтернет-ресурсу.


 

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 11.7%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (33) - 55%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 23.3%
Мене це не стосується. (3) - 5%