Дещо про бізона та зубра

Дещо про бізона та зубра


Журналісти «Волинської газети» провели виїзний круглий стіл у ДП «МГ «Звірівське». Приїхали з «гарячим» номером, який розповідає про єгеря Романа Бокія. Цей природолюб разом із майстром лісу Мощаницького лісництва ДП «Цуманське ЛГ» Святославом Ліщуком та його синами Валентином і Юрієм напередодні не лише врятував чотирьох лосів, а навіть відзняв цю рятувальну операцію на відео. На шпальтах газети є світлина лосенятка, якого й сфотографував єгер.

– Бажаю подальших успіхів у роботі і цікавих фотокадрів! – тиснучи руку рятівнику диких звірів, побажав головний редактор часопису Володимир Данилюк.

А також повідомив, що цією рятувальною операцією вже зацікавилося кілька телеканалів. Телефонували у редакцію, розпитували про деталі, просили координати: «Тож тепер чекайте у гості ще й телевізійників».

«Волинська газета» постійно висвітлює роботу цього звірогосподарства, пише про антибраконьєрські рейди, затримання, підгодівлю та охорону диких звірів. І ось зустріч за круглим столом. Новопризначений директор цього унікального мисливського господарства України Ярема Байда не приховує оптимістичного настрою. Ділиться власними спостереженнями, розповідає про роботу єгерської служби, зимові клопоти природоохоронців.– Завдяки журналістам у максимально короткий час, доки тут працюю, став чи не найвідомішою особистістю в Україні, – жартує Ярема Дмитрович. – Телефонують з усіх куточків держави, запитують, чи не зібрався я у народні депутати, так часто потрапляю у поле зору мас-медіа. Насправді, громадськість дуже цікавить стан справ у господарстві, яке свого часу змогло відродити «зуброву славу» України. Я навіть приїжджав у тоді ще Цуманське звірогосподарство вивчати досвід із розведення зубрів, нарахував ось тут, неподалік контори, вісімдесят особин і збився з ліку. Цей найстаріший силач Землі заслуговує на нашу повагу і підтримку.

Ярема Байда – співавтор науково-популярного фільму, зараз працює над кандидатською дисертацією, великий прихильник дикої фауни і флори. На його думку, американський бізон мало чим відрізняється від європейського зубра, хіба що користується більшою увагою та підтримкою з боку державних та громадських інституцій.

– На американському континенті бізон почувається набагато комфортніше, аніж зубр у Європі, – мовив директор. – Це змушує і нас працювати активніше у напрямку збереження і відтворення зубрового поголів’я як в Україні загалом, так і у звірівських лісах зокрема.

– Ми вболіватимемо за цю справу разом із вами, – запевнив головний редактор «Волинської газети». – Переконаний, цим будуть перейматися і наші читачі.

Справжньою сенсацією стало повідомлення єгеря Романа Бокія, героя грудневих публікацій «Волинської газети». Природоохоронець нещодавно бачив стадо із десяти особин і одного старого зубра-самітника, що тримався окремо. На його думку, таких особин у цих лісах може бути три-чотири. На думку єгеря, сьогодні у звірівських лісах мешкає до 15 зубрів. Досі вважалося, що їх тут не більше дванадцяти, навіть десяти (адже одна самка нещодавно загинула). «Волинська газета» готова підтвердити чи спростувати цю сенсаційну новину, тож домовилася про спільну «зуброву експедицію», про що читачі дізнаються зі сторінок газети.


А ще журналісти «Волинської газети» почули багато захопливих історій із життя звірів, зокрема про видру, що крала рибу з єгерського ставка, та бобра, який вирішив «приватизувати» нічийний острів.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

На фото автора: у ДП «МГ «Звірівське». 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (27) - 58.7%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.6%
Мені байдуже (1) - 2.2%