Дивовижні властивості гречки

Дивовижні властивості гречки


Для доброго здоров’я лікарі рекомендують споживати крупи. І справжньою скарбничкою вітамінів та мінералів стане для вас гречка.

Скажете – дорого? Авжеж. Викласти від 17 до 27 грн за кіло трохи шкода. Але відмінусуйте ціну м’яса чи масла та приплюсуйте користь цієї крупи, і вийде досить непоганий результат. Судіть самі.

Гречка під час свого вирощування фактично не потребує хімікатів і, на відміну від багатьох сільгоспкультур, не є генно-модифікованою.

Із неї можна готувати не тільки каші чи супи, а й котлети, млинці, пироги й голубці.

І все це не просто смачно. 300 г гречки – це вам добова норма заліза, а значить – хороша кров. Гречана каша дуже корисна для травлення, бо очищає кишківник. Багата на щавлеву, лимонну та яблучну кислоту, допомагає засвоювати організму корисні речовини. Завдяки вмісту кальцію, магнію, кобальту, цинку, фосфору, йоду, вітамінів групи В і рутину гречка позитивно впливає на міцність кісток, нігтів, волосся та молодість шкіри.

Та й фігура від гречки не псується, бо крупа містить усього 2-3% жиру. Зате білків – аж 10-16%. Тобто відмова від м’яса на користь гречки – дуже хороший варіант.

До речі, у Китаї гречане борошно додають у шоколад, а власне крупу використовують для приготування джемів. У Японії, де найбільше довгожителів, гречана локшина – соба – не менш популярна, ніж рис. А в Італії підсушені зерна гречки лузають так само, як ми – соняшникове чи гарбузове насіння. Може, і собі спробувати?..

Поліна РУДЕНКО.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%