Як узимку не хворіти

Як узимку не хворіти


Добре їсти, довго спати – Бог здоров’я мусить дати. У цьому жарті є трішки жарту, а інше – щира правда.

Таке підтверджують і лікарі. Зокрема про це говорила і Любов Серба, завідувач приймального відділення Волинської обласної інфекційної лікарні, коли ми попросили дати кілька порад, як у період інфекцій не захворіти.

– Перш ніж говорити про лікування, варто згадати про профілактику, – каже Любов Дмитрівна. – З чим особисто я зіштовхуюся. Молодь, яка приходить сюди, недобре вдягнена. Взимку варто одягати не джинси, які опускаються нижче поясу, взувати не кросівки. Ще одна біда – постійно відкрита голова. Це важливо. Адже стара істина: як збережеш своє здоров’я замолоду, так на старості і матимеш. Коли підвищується рівень респіраторних захворювань, то за можливості також варто обмежити відвідування масових заходів.

Ще важливо добре висипатися. Мінімальний сон – семигодинний. Якщо цього нема, то організм просто не відновлюється, імунна система не працює належно. Обов’язково треба вживати овочі і фрукти. Їх мало взимку, але є яблучка, морква, капуста. Ті ж цитрусові. Тільки із «заморськими» фруктами треба бути обережними – їх необхідно ретельно мити. І не просто під проточної водою, а необхідно обдати гарячою водою чи й навіть окропом, добре промити щіточкою. Лише потім чистити шкірку. Тож у кожної господині має бути на кухні спеціальна щітка. Кисломолочні продукти мають бути у раціоні щодня – для нормальної роботи кишечника. Не забувайте і про каші.

Якщо ж з’являються перші ознаки недуги, маю свій рецепт. То – глінтвейн і гаряча ванна. Смачний і дієвий рецепт. Спочатку приймаю ванну, тоді п’ю глінтвейн – і під перину. Варто наголосити, що таке лікування підходить не всім. Має бути здорова печінка і серце. Що ми отримуємо від таких процедур? Розширення судин, додаткову кількість антитіл.

Кому протипоказано таке, можна пити, наприклад, шипшинові чаї – вони збагачені аскорбіновою кислотою. Допоміжним є також модний нині імбир. До речі, ввечері, коли основний прийом їжі завершений, дуже корисною стане чашка імбирного чаю з лимоном.

Узагалі варто дослухатися до свого організму – він підкаже, чого йому бракує, бо дуже мудрий. Але то – коли не зашлакований.

Світлана ДУМСЬКА.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4%
Банкет під час чуми (30) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18%
Мені байдуже (1) - 2%