Холестеринові бляшки: чи шкодять вони шкірі?

Холестеринові бляшки: чи шкодять вони шкірі?


На редакційний телефон подзвонила наша читачка з Ківерцівського р-ну. Вона розповіла: вже давно потерпає від проблем на шкірі обличчя. А позаяк жінка молодого віку, то дуже комплексує через червоні цятки під очима:

«Я використовувала різні засоби й методи, але поки що жодні з них не дали бажаного результату. Можливо, як мені сказали, проблеми на шкірі пов’язані із холестериновими бляшками в судинах? А ще я отримала пораду поїхати до Луцька й за допомогою лазеру позбутися дерматологічних недоліків.

Підкажіть, будь ласка, де проводять таку лазерну корекцію, чи потрібне для того направлення лікаря і якщо так – якого саме?»

Аби отримати відповідь висококваліфікованого спеціаліста, ми звернулися до головного лікаря Волинського обласного шкірно-венерологічного диспансеру, Лесі КАРПЮК.

Вислухавши припущення, які телефоном передала читачка «Волинської газети», Леся Василівна зазначила: якщо в судинах накопичилися холестеринові бляшки, а самі судини розташовані близько до поверхні шкіри, то це може якось візуально проявитися.

– Але, – зазначає дерматолог, – стверджувати, що в цієї жінки саме згадана причина проблем на шкірі, неможливо без мого особистого огляду пацієнтки. Адже почервоніння під очима, де шкіра найбільш чутлива, можуть виникати з багатьох причин: неналежний догляд, невідповідність крему, гормональні проблеми та пов’язані з цим збої у менструальному циклі тощо. Тобто перш ніж встановити правильний діагноз (а без цього неможливе ефективне лікування), треба комплексно підійти до питання. І лікувати людину, яку ніколи не бачив, – це як мінімум не професійно. Навіть коли пацієнти телефоном називають діагноз, запевняючи у його правильності, я не маю права призначати їм медикаменти чи процедури. «Спершу, – кажу, – давайте я переконаюся, що у вас саме це захворювання, а тоді й визначимо курс лікування».

Не погодитися із такою позицією неможливо. Адже Леся Карпюк не тільки керує обласним шкірвендиспансером, а й із початку 2000-х очолила обласний осередок «Української асоціації лікарів дерматовенерологів і косметологів». Відтак Леся Василівна запрошує нашу читачку все-таки приїхати до Луцька, завітати до спеціалізованого закладу, встановити правильний діагноз та зрештою позбутися проблем на шкірі.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.




  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 3.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 3.9%
Банкет під час чуми (30) - 58.8%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 17.6%
Мені байдуже (2) - 3.9%