Бездонна лікарська кишеня

Бездонна лікарська кишеня


Наживалися на інвалідах – пішли під суд!

У жовтні минулого року читачі «Волинської газети» вже мали нагоду дізнатися про злочинний ланцюжок «гроші-інвалідність-гроші», розірвати який вдалося волинським правоохоронцям.

Оскільки в криміналі було замішано аж 25 інвалідів м. Луцька, то розгляд справи затягнувся майже на чотири місяці. Щоправда, на виклик суду інваліди з’являлися лише як свідки.

А от ті члени міської медико-соціальної експертної комісії, які підтверджували інвалідність і мали за це грошову подяку, перебували на лаві підсудних.

Варто зауважити:  жоден із інвалідів не поскаржився на вимагання хабара. Навпаки, геть усі наполягали: «Ми самі давали гроші членам МСЕКу. На цукерки чи на каву. І навіть не в руку сунули, а просто клали до кишені лікарського халата».

Тим не менше, це не звільнило самих медиків од відповідальності. Бо таке «посівання» кваліфікується у Кримінальному кодексі як  одержання неправомірної вигоди.

Під час судового слухання двоє «рядових» членів МСЕКу визнали свою вину. А от голова медико-соціальної експертної комісії – ні.

Отож, 3 лютого Луцький міськрайонний суд урешті виніс остаточне рішення і призначив покарання: голові МСЕК – 5 років тюрми з позбавленням права три роки обіймати посади в закладах охорони здоров’я, двом іншим членам комісії – 4 роки позбавлення волі зі встановленням 2-річного іспитового строку й позбавленням права три роки обіймати посади в закладах охорони здоров’я.

Та позаяк голова МСЕКу вини не визнала й, цілком імовірно, доводитиме свою правоту в апеляційній інстанції, то у «справі інвалідів» крапку ще не ставимо. Тим паче, що серед інвалідів можуть бути й ті, кого хоч у плуга запрягай…

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%