«Невловимі» Кононовичі

«Невловимі» Кононовичі

Як відомо, брати-комсомольці Кононовічі вже давно та послідовно демонструють приналежність до фундаментальних основ марксизму-ленінізму радянського зразка та виступають із нищівною критикою як нинішньої української влади, так і курсу, яким розвивається наша держава. І на цій дорозі, схоже, не гребують навіть співпрацею з пропагандистськими ресурсами російсько-терористичних загарбників на Донбасі.

Уперше, як відомо, Кононовічі дозволили собі висловлювання «на грані фолу», коли возили на тимчасово окуповану сепаратистами територію гуманітарний вантаж. Чи не одразу голова облдержадміністрації Володимир Гунчик звернувся до компетентних органів із проханням перевірити діяльність «червоних братів» на предмет дотримання ними чинного законодавства. Але час минав, а ніякої відповіді від УСБУ не надходило. Тому на початку лютого «Волинська газета» звернулася за роз’ясненнями.

«Управлінням Служби безпеки у Волинській області в межах компетенції та підслідності, визначених Законом України «Про службу безпеки України» та Кримінальним процесуальним кодексом України, здійснюється перевірка щодо наявності в діях громадян України Кононовича М. А. та Кононовича О. А. ознак злочинів проти основ національної безпеки України за інформацією, викладеною в ЗМІ та зверненні голови Волинської обласної державної адміністрації 24 грудня 2014 р», – повідомив т. в. о. начальника УСБУ у Волинській області, підполковник Олександр Карпенко.

Та не встигло висохнути чорнило на підписі Олександра Івановича, як один із невгамовних братів – Олександр Кононовіч – знову «засвітився» на російсько-терористичному інформресурсі. Цього разу він узяв участь у програмі Сєргєя Вєсєловского «На Самом Дєлє», що розмножується в рамках кремлівського проекту «Новостной фронт».

Ось найбільш красномовні заяви Олександра Кононовіча в ефірі сепаратистського телеканалу:

«Гоніння на нас почалися ще в 2012 році, коли ще Янукович був потужно при владі. Мені як кандидатові в народні депутати бандерівці – «Патріоти України» – розтрощили мені авто, хотіли мене убити. Це – за те, що ми з дельтаплана лише розкидали над «Бандерштатом» листівки з архівними даними про те, що бандерівці вбили на Волині понад 10 тисяч безневинних людей.

Я просив начальника міліції (мається на увазі Олександр Терещук, – авт.) та губернатора (Бориса Клімчука, – авт.) припинити ці спроби… Влада зовсім не відреагувала. Я ще тоді казав: ці молодики скоро й вас усіх зметуть! Але губернатор лише похлопав мене по плечу: ти комуніст-романтик, у тебе дитячі ігри, а в нас – дорослі справи: не переживай…».

«Ми один народ – українці, білоруси, росіяни. Не треба обзивати один одного «хохлами», «кацапами» чи «укропами»! Спочатку треба одягнути та нагодувати, а вже тоді говорити про високі моральні цінності!».

«Фашиствуючі елементи так просто зброї не віддадуть… Цей гнійник вразить і саму Європу…».

«Яценюк і вся ця компанія, Турчинов та йому подібні… Це авантюристи, які прийшли до влади внаслідок державного перевороту… «Я патріот»  для них – це означає бути русофобом, усе слов’янське, навіть церкву канонічну, ти повинен ненавидіти!».

«До людей ще не дійшло усвідомлення, що відбулося насправді… Як і Бандера та Скоропадський, який зник разом із німецькими військами, так і нинішня влада зникне. Тільки зараз замість військ дають фінансові вливання. Ми ж розуміємо, що для Заходу українці – розхідний матеріал… Спочатку, коли привозили домовини із зони АТО, дзвонили дзвони, люди масово приходили попрощатися із загиблими… А коли гроби пішли вереницею, то вже дзвони не дзвонять, бо вони мали б дзвонити цілодобово».

Потім він розказав, як громили офіс комуністів… Як його побили «герої АТО», яких він назвав «відморозками», бо «з Південним Сходом зараз воює армія люмпенів-алкоголіків!». І спробував виступити в ролі Ванги: «Люмпен-маргінали, вони ще будуть стрибати під прапорами Новоросії. Хохли – це ті, хто охороняє власний шматок сала і зиркає, в кого із сусідів ще шматок того сала забрати».

У ворожому до України ефірі пролунало так багато подібних заяв, що їх вистачило б на порушення не однієї, а цілої дюжини кримінальних справ! 

Єдина реакція була від керівництва Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, яку Олександр Кононовіч охарактеризував так:

«Після приїзду з Луганська мене та брата вигнали з аспірантури… З формулюванням «низькі морально-етичні якості». Нам пояснили, що підтримуємо сепаратистів і є русофілами».

Але на цьому проблеми для «червоних братів» не закінчилися. 20 лютого голова облдержадміністрації Володимир Гунчик на засіданні Ради оборони області висловився однозначно:

«Цими днями в Інтернеті було викладено відео, де той же Кононович дає інтерв’ю одному із сепаратистських каналів. Знаю, що спецслужби працюють у цьому напрямку, але роботу слід посилити, адже подібні дії – нечувані. Опрацюйте і надайте інформацію про хід розслідування».

Першим відреагував… сам тов. Кононовіч. На сайті «Червона Волинь» 23 лютого він виступив із розлогою заявою, де заперечив можливі підозри в антидержавній діяльності.

«У чому мої «сепаратистські» заяви? У тому, що для вас події на сході України АТО, а для мене – громадянська війна. У тому, що для вас – Майдан, а для мене – державний переворот. Принаймні тільки після перевороту затикають рот опозиції, саджаючи її представників у тюрми і знищуючи їх фізично та намагаючись через суд заборонити мислити вільно, забороняючи цілі політичні партії з майже сторічною славетною історією. Адже після революцій такого печерного варварства не відбувається. Революція – це якісний стрибок до свободи і демократії, а не нищення людей із комуністичними, антифашистськими поглядами», – серед іншого відповів він керівникові виконавчої влади області.

Що ж, почекаємо, чим завершиться «полювання» на «невловимих» Кононовічів. А, може, вони невловимі, бо ніхто не ловить?

Володимир ДАНИЛЮК.


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%