Сторінки величного змісту

Сторінки величного змісту

17 років тому побачив світ перший випуск часопису «Мої Колки», ініціатором створення якого став уродженець селища, видавець Ярослав Гелетій. Цього року вчителі Колківського ліцею та небайдужі містечка працюють уже над дев᾽ятим номером.

«Зродились ми великої години» – свідчить напис на першій сторінці кожного видання, це своєрідне кредо колківчан. Перші два номери вийшли як спеціальні випуски Колківської молодіжної громадської спортивно-патріотичної організації «Сокіл», а наступні – як спецвипуски Колківської школи-ліцею. В часописі багато сторінок відведено висвітленню життя місцевої школи, а ще велику увагу звертають на славну історію містечка. Тут і розповіді про вчителів, і учнів, рубрики – спорт і наука, історія і розваги, подорожі і творчість, а також історії про будні Колківського вищого професійного училища та жителів селища.

Приємно те, що часопис щороку стає все кращим. Для порівняння: перший номер був повністю чорно-білим і мав лише 16 сторінок, а останній – виданий у 2012 р., повністю кольоровий та має 60 сторінок. Із нетерпінням колківчани чекають виходу кожного номера, всі вони зберігаються в шкільному музеї, тож охочі можуть подивитись і знайти там себе та знайомих.До слова: видавець часопису Ярослав Гелетій – голова правління просвітянського Фонду ім. Івана Фещенка-Чопівського «Джерело» і на громадських засадах протягом багатьох років веде видавничу діяльність. Окрім цього, є автором шести книг, одна з них – публіцистичний історико-краєзнавчий нарис «Мої Колки», який присвячений 800-річчю рідного селища. Завдяки його зусиллям у Колківській школі відкрито картинну галерею колишнього учня, заслуженого художника України Данила Довбушинського. Декілька збірок віршів поета Бориса Калуша, який уродженець селища, теж видано за сприяння Ярослава Гелетія.

Тетяна ЛІТВІНЧУК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%