Порядок у танкових військах!

Порядок у танкових військах!


13 разів ходив у комісаріат, аби взяли на фронт.

Чи знайдуться ще в Україні такі рішучі бійці, як Дмитро Чихайда із Ківерцівського р-ну? Скромний, навіть трохи сором’язливий, Дмитро Вікторович і сам не чекав од себе подібної наполегливості. Адже по життю, зізнається, лідером не був ніколи. Навпаки – старався триматися осторонь. Коли навчався у школі (а це було у смт Олика Ківерцівського р-ну), любив пейзажі малювати. Бувало, й віршики жартівливого змісту складав. А от звідки той бійцівський дух узявся, що покликав іти на війну? Хтозна…

Можливо, далося взнаки дитинство. Адже хлопець із 10 літ жив без батька, якого вбили. А відтак, лишився єдиним у сім’ї чоловіком і ще дитиною звик захищати маму (нині, на жаль, покійну) і старшу за себе сестру.

Аби пройти школу мужності, Дмитро, на відміну від багатьох своїх ровесників, не відмовився від служби в армії. Тож після успішного завершення навчань у центрі «Десна» (Чернігівська обл.) здобув спеціальність «Навідник танка».

Однак у цивільному житті такі навики, думав, не пригодяться. Тому й опанував більш мирну професію зварювальника, за якою трудився на підприємстві «Модерн-Експо», а потім – у приватному бізнесі.

Та світогляд чоловіка змінили події Майдану, анексія Криму, перші жертви Антитерористичної операції. І вже минулої весни Дмитро Чихайда вирішив: «Досить лежати на дивані і слухати новини! Пора вже й собі нагадати гул танкового мотора».

– Коли я вперше приїхав із Олики до Ківерцівського військкомату, мав тоді невелику проблему з документами. Точніше, у мене фактично всіх їх украли: паспорт, військовий квиток і так далі, – пригадує Дмитро Вікторович. – Аби члени комісії не сумнівалися, що я – то насправді я, взяв свідоцтво про народження, інші папери з фото. Проте у військкоматі сказали: «Ніззя». Треба паспорта. Щоб поновити документ, мусив дати в газету оголошення про згубу. Потім це оголошення принести як підтвердження. Словом, більше шести місяців я бігав кабінетами із купою різних папірців, аби тільки добитися свого.

Такій наполегливості 25-річного чоловіка дійсно можна позаздрити. Бо не раз через оту паперову тяганину люди відмовляються навіть од пільг. А тут чоловік півроку бігає, аби на війну забрали.

– Так, багато моїх знайомих дивувалися. Декотрі й біля скроні крутили: мовляв, здурів чувак, жити набридло. Проте сам я стараюся не зважати на образливі слова. І брати приклад із кращих своїх товаришів: таких, як сусід і друг дитинства, який пішов добровольцем в «Айдар». Попервах його розповіді про воєнні будні трохи зупиняли. Та з часом я навчився по-іншому сприймати певні речі. Навіть думав: якщо не вдасться потрапити до війська під час мобілізації, піду добровольцем. Але з документами ситуацію вдалося владнати. І зараз я не сумніваюся: все зробив правильно, – зазначає Дмитро.

Вже з 4 лютого танкіст Чихайда відновлює здобуті колись військові навики. Із березня проходить бойове злагодження у 14-й бригаді, дислокованій у Володимирі-Волинському.

Попри сумний досвід бригади-попередниці (а ми пам’ятаємо і трагедію 51-ї ОМБ під Волновахою, і жахіття «Іловайського котла»), Дмитро попросив зачислити його саме до цього військового підрозділу:

– По-перше, недалеко від Луцька, де маю кохану дівчину. По-друге, у цій бригаді якраз і зосереджуються танкові війська.

Скільки часу проходитиме Дмитро бойове злагодження, поки не знає. Може, день? А може, місяць?

– Хоча спілкуюся з ними по кілька разів на день, але щоразу кохана хвилюється за мене. А сестра постійно у трубку плаче, каже: «Ти ж один із рідні в мене лишився». Тому, сподіваюся, вітання в обласному тижневику стануть для найдорожчих жінок хорошим подарунком:

ВІРТЕ. ЧЕКАЙТЕ. А МИ ВАМ ОБІЦЯЄМО СВОЮ ЛЮБОВ І ПЕРЕМОГУ.

Ваш Дмитро.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора.Рідна Олика.
Дмитро Чихайда з колегою-танкістом Романом Олексюком. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%