Ріс собі садочок…

Ріс собі садочок…

Скільки шансів у довгожданого ківерцівського дошкільного закладу  стати довгобудом?

Більше як півтисячі дітей у Ківерцях наразі ходять до садочків. Приблизно стільки ж чекають, коли для них знайдеться місце у тамтешніх дошкільних закладах. Це величезна проблема для міста. Але вирішити її не так просто.

2012-го в Ківерцях розпочали зводити новий просторий корпус для найстарішого садочка міста, який досі функціонує під номером  першим. ДНЗ №1 був збудований фактично під час війни (у 1944-му!). І цілком можливо, що нинішні стіни закладу колись слугували хатою для якогось «куркуля», «кулака» чи «ворога народу»… 

Кажуть, у тому приміщенні за сім десятків літ жодного разу не робили реконструкції чи капремонту. Тому звістка про зведення нового корпусу неабияк потішила міщан. Закладали капсулу урочисто: зі стрічками та промовами. Обіцяли завершити будівництво буквально за рік: 2013-го споруда мала б наповнитися дитячим сміхом… Але згодом відкриття перенесли через нестачу коштів і чергове перерізання стрічки керівники області запланували приурочити до 70-річчя установи. Втім, поки дитячого сміху ці стіни не почули, натомість їх можна наповнити тільки батьківськими слізьми. Бо черга до дитсадків у місті зростає, а корпус досі – нежиттєздатний.

Під час однієї з недавніх робочих поїздок на подвір’ї ДНЗ №1 побував голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. Разом із головами Ківерцівської райдержадміністрації Валерієм Ткачуком, райради Андрієм Сидорчуком та Ківерцівським міським головою Володимиром Жгутовим міркували, як вдихнути життя у ці стіни і не дати вже зведеному корпусу поповнити перелік довгобудів.
Найстаріший ківерцівський садочок, зведений у 1944 р.За словами Володимира Жгутова, у будівлю вкладено 2 млн грн. А от на те, щоб споруда стала повноцінним корпусом ДНЗ, треба ще мільйонів зо п’ять. Це – приблизно… У зв’язку з ростом цін постала необхідність у новій проектно-кошторисній документації.

Оглянувши об’єкт, Володимир Гунчик доручив профільному управлінню оперативно порахувати, у скільки обійдеться добудова ДНЗ за нинішніми розцінками. А перспектива залучити кошти з Державного бюджету, наголосив він, може бути реальною лише за певних умов: якщо у столиці переконаються в тому, що громада Ківерцівщини долучиться до фінансування. Тобто якщо будуть виділені певні кошти з міського та районного бюджетів. І на районному рівні, і на міському – пропозицію охоче підтримали.


Новий корпус має шанс не стати довгобудом.«Ми готові взяти дуже активну участь у фінансуванні цього об’єкта, адже дуже гострою є потреба у додаткових місцях для дошкільнят, – каже міський голова Володимир Жгутов. – Більше того – беремо на себе і внутрішнє оснащення закладу».

Візит представників влади на подвір’я найстарішого садочка райцентру відбувався на початку березня, а наприкінці цього ж місяця стало відомо, що на Волинь надійдуть десятки мільйонів гривень із Фонду регіонального розвитку. Як запевнив голова Ківерцівської райдержадміністрації Валерій Ткачук, у переліку об’єктів, які добудовуватимуть за ці гроші, є і багатостраждальний ківерцівський ДНЗ.

Але поки не будемо казати «гоп»…

Олена ЛІВІЦЬКА.

Фото автора.
 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (27) - 58.7%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.6%
Мені байдуже (1) - 2.2%