Утекти з Авдіївки, поки не…

Утекти з Авдіївки, поки не…

Аркадій Граков – загалом позитивний чолов’яга. Він от уже майже два місяці мешкає у маленькому поліському Серхові Маневицького р-ну і на життя не нарікає. Бо ж у його рідній донецькій Авдіївці тепер, м’яко кажучи, не з медом. «Якби ж не бомбили, – бідкається. – А то… І головне – не знаєш, де й коли».

Звісно, Аркадій Григорович, як і ми, ніколи й подумати не міг, що доведеться ставати отаким-от переселенцем – короткотимчасовим чи довготерміновим, уже важко й визначити. А доля мігранта, навіть внутрішнього, – це покинути все нажите роками, а може, й нічого не покинути, бо раптом однієї миті все виявляється зруйнованим, і їхати – куди направлять. От, приміром, на Волинь, у Серхів, у чиюсь хату, котру чужі, але добрі люди лишили.

– Там уже неможливо було – всюди стріляють, бомблять. Уявіть: хлопець років 14 йшов у магазин. Як бабахнуло коло мого будинку – вдарило осколком. Його відвезли в лікарню й у результаті ногу відрізали, – пригадує Аркадій.

Серхівський сільський голова Валентина Верештко розповідає, що їх попросили не бути байдужими у питанні допомоги внутрішнім переселенцям. Правда, на балансі сільради немає жодної хати, куди можна було би підселити тих, кого з дому прогнала війна, але люди відгукнулися: так вдалося домовитися про чотири будинки, де тепер ніхто не живе.

Аркадієві дістався просторий дім із гарним величезним подвір’ям та прибудованими хлівами. Правда, тими благами він поки не користується. Коли ми прийшли, то сидів коло грубки і підкладав дров, нарубаних, мабуть, щойно і то стільки, аби якраз хату витопити. В принципі, зрозуміти його можна – непевність навіть у найближчому майбутньому аж надто велика.

– Я вже півтора місяця тут, – відповідає українсько-російською коротко і по суті. – Ми заселилися в цю хату троє, але мама з донькою, котрих мені й підселили як сусідів, поїхали. Бо ж нам іще пропонували кімнати у міських усіляких пансіонатах. Правда, лише до квітня. А потім – на всі чотири сторони! Тож я не знаю, де вони тепер. А я лишився. Мені тут подобається.
Що цікаво. Звісно, Аркадій ні сном ні духом раніше не чув про Серхів. А коли приїхав сюди, то зустрівся зі своїм товаришем. Чоловік тепер мешкає у Луцьку, але родом із цього села.

Каже: зустрілися з ним, обнялися, цей товариш і переконав, що тут в Аркадія все буде добре, аби тільки лишався.

Авдіївський переселенець найбільше хвалить наш люд. Мало того, що односельчани принесли сала й картоплі, так ще й у гості навідуються – побалакати. Тішиться і нашими лікарями, і ставленням медиків до пацієнтів, бо ж довелося виробляти групу з інвалідності.

Так і каже: «Я вражений. У Луцьку швидко все зробили, зі мною гарно спілкувалися – у нас не так. Треба було би або платити, або ходити бозна скільки».

Загалом чоловікові вистачає усього, він цього і не приховує. Суп готувати вміє, продукти є, а хліба в магазині купить. Але Аркадій не проти і на роботу піти. От йому товариш обіцяв, що допоможе на торфобрикетний завод влаштуватися. Як сам каже, він може і на трактор сісти, і вантажником бути.

А минуле ще не таке давнє, тому до болю рідне… Воно Аркадієві трохи болить. Це помітно.

– Я спілкуюся зараз зі своїми друзями з Авдіївки, – розповідає. – Кажуть, що поки наша багатоповерхівка ціла – маю однокімнатну квартиру. І вікна навіть не повибивало. Та й ніби зараз менше стріляють. Але я не знаю, як вони там. Чесно. Тож магазинів нема – все розгромили. Товарів не везуть, бо ж бояться, що снарядом влучить. А якщо і є щось, то ціна скажена. Як у ларьок хліба привезуть, то треба по три-години в черзі стояти. І то не факт, що тобі перепаде.

…За два тижні після нашого знайомства з Аркадієм Україна прощалася з 4 бійцями. Троє з них – волиняни. Хлопці підірвалися на ворожій міні в районі Авдіївки Донецької обл.

Світлана ДУМСЬКА.

Фото автора.


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (27) - 58.7%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.6%
Мені байдуже (1) - 2.2%