Дітям - барвисте і якісне літо!

Дітям - барвисте і якісне літо!

Ось-ось волинська дітвора з головою порине в літо. Головне завдання для малечі – прекрасно відпочити і набратися нових сил та позитивних емоцій. Тоді як для дорослих завдання дещо інші: потурбуватися про те, аби літо-2013 було не тільки барвистим, а й якісним. Як наголосив нещодавно глава держави Віктор Янукович, безпека та якість послуг – ось основні акценти літньої кампанії оздоровлення та відпочинку дітей. Відповідно до соціальних ініціатив Президента України, у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку мають бути створені не тільки хороші побутові умови, а й зроблено все задля гармонійного творчого, інтелектуального та фізичного розвитку маленьких особистостей. 

Тривожні сигнали про тенденції до погіршення стану здоров’я учнівської молоді, яка ось уже кілька останніх років незмінна, змушують задуматися над якістю та доступністю літнього сезону відпочинку дітей. Адже з року в рік кількість оздоровчих дитячих закладів зменшується. Увага влади пильно прикута і до особливостей відпочинку дітей пільгових категорій і обдарованої молоді. «Літній відпочинок та оздоровлення у 2013 р. має пройти організовано та охопити максимальну кількість дітей. Ми повинні створити такі умови, щоб кожна дитина мала можливість зміцнити здоров'я, загартувалася, набралася сил до нового навчального року», – акцентував уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, коментуючи підготовку до оздоровчої кампанії у регіонах держави.
У 2013 р. планується забезпечити оздоровленням та відпочинком майже 3 млн дітей шкільного віку (69% від загальної чисельності дітей шкільного віку в Україні). Це майже на 140 тис. більше, ніж торік. 
На Волині, за інформацією управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, цьогоріч планується охопити оздоровленням та відпочинком майже 60% від загальної кількості дітей шкільного віку. Як зауважив під час нещодавньої наради у Шацьку, де йшлося про підготовку до туристичного сезону здравниць та туристичних об’єктів області, голова облдержадміністрації Борис Клімчук, особливу увагу звертатимуть на безпеку та якість відпочинку дітей: «Дотримання правил безпеки, якісне повноцінне харчування, різноманітне дозвілля, спорт – ось що потрібно дітям». 
Задля організації різностороннього дозвілля в області працюватимуть позаміські та пришкільні літні табори, діятимуть літні школи, а впродовж літа у містах та райцентрах краю відбудеться низка цікавих культурних заходів, завдяки яким літо набуде неповторних барв. 
Для багатьох дітей найцікавіше влітку – це можливість відпочити у таборі. Бо табір – це море нових друзів, веселощі та спорт, свіже повітря і сила-силенна вражень на все життя. Загалом в Україні влітку працюватиме 17938 закладів оздоровлення та відпочинку дітей, із яких 799 –заклади оздоровлення, понад 16500 – табори з денним перебуванням, понад 200 наметових містечок і 400 закладів праці та відпочинку. На Волині ж діятимуть 12 позаміських таборів різних форм власності та підпорядкування. Цікаво провести дозвілля тут зможуть 5 тис. школярів.
«У дитячих закладах завершуються поточні ремонти, більшість із них розпочне оздоровчий сезон 5-10 червня. І лише в таборі «Оберіг», що закріплений за відділом освіти Ковельської райдержадміністрації, перша зміна стартує 1 червня, – зазначає начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Галина Карнаухова. – Крім того, в області передбачається відкриття 624-х таборів відпочинку, з яких 596 – це табори із денним перебуванням, 27 – праці та відпочинку та одне наметове містечко. Таким активним дозвіллям буде охоплено майже 52 тисячі дітей. Загалом із різних джерел фінансування на відпочинок та оздоровлення дітей цього року буде спрямовано 36 мільйонів гривень. 
Максимально охопити відпочинком та оздоровленням на Волині планують дітей із особливих категорій. Зокрема – 1255 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (100%); 1717 дітей-інвалідів (64,3%), 7347 дітей із числа постраждалих від Чорнобильської катастрофи (52,6%), 20563 дітей із багатодітних сімей (76,6%) і 6533 дитини із малозабезпечених родин (85,1%). Не будуть обділені увагою обдаровані діти, діти працівників агропромислового комплексу, інші пільгові категорії. З початку року на оздоровлення в «Артек» та «Молоду гвардію» вже направлено 92 дитини з Волині. 
Ірина ВАЩУК. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (0) - 0%
Банкет під час чуми (0) - 0%
Гідна оплата праці держслужбовців (0) - 0%
Підстава для негайного звільнення чиновників (0) - 0%
Мені байдуже (0) - 0%