Чи пошануємо пам’ять Володимира Великого?

Чи пошануємо пам’ять  Володимира Великого?  

У липні 2015-го виповнюється тисячоліття від упокоєння Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, видатного державного і церковного діяча, хрестителя Київської держави. 
Саме він охрещенням України-Руси об’єднав її з європейською спільнотою християнських народів, долучив очолювану ним державу до простору християнської цивілізації. До речі, перед  хрещенням Володимир у 981 р. з княжою дружиною побував над Сяном і за Західним Бугом та приєднав до Київської держави Перемишль, Червень та інші червенські городи, тобто ту територію, на якій жили наші предки – східно-слов’янські племена дулібів, бужан, волинян...
До цієї дати в Гданську (Польща) готується відкриття пам’ятника Володимирові Великому, 16 травня 2015 р. – Міжнародної наукової сесії в Європейському центрі солідарності...
А як готуємося ми в Україні до вшанування пам’яті цієї дати?.. Чи, керуючись вказівкою «зверху», будемо чекати кращих часів?..
Микола ОНУФРІЙЧУК,
голова Волинського товариства «Холмщина».
На фото: скульптурні композиції у Володимирі-Волинському нагадують про князівську велич нашого краю, але самотужки гідно вшанувати хрестителя Руси-України не можуть.

P. S. Автор публікації адресував звернення Луцькому міському голові Миколі Романюку з пропозицією встановити біля Св.-Феодосіївської церкви, що на вул. Володимирській у Луцьку, пам’ятну стелу із зображенням Володимира Великого.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (11) - 16.4%
Депутати, адже можуть його звільнити. (18) - 26.9%
Виборці, бо вони носії влади. (26) - 38.8%
Мені байдуже. (10) - 14.9%