Орієнтир на ЗНО

Орієнтир на ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання – тема, актуальна не лише для випускників і їхніх наставників. Колектив ВІППО також тримає руку на пульсі на подій.
– На базі ВІППО профільний відділ створено в 2007 році. Завдяки планомірній діяльності відділу в регіоні сформована цілісна моніторингова система, яка забезпечує зовнішнє оцінювання майбутніх абітурієнтів, щорічно проводить 5-6 всеукраїнських освітніх моніторингів за завданнями МОН України, організовує виконання програм проблемних і локальних моніторингових досліджень якості освіти нашої області, – розповідає проректор із питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень Надія Бобак.
Тільки за останні 5 років  на пунктах тестування перевіряли свої знання близько 45000 охочих продовжити навчання у вишах. 
– Методисти відділу ЗНО та МД проводять системну науково-методичну та аналітичну роботу з метою вивчення новітніх наукових розробок із питань вдосконалення процедур та інструментарію зовнішнього незалежного оцінювання і моніторингу якості освіти; проректор із питань ЗНО та двоє методистів інших відділів ВІППО – члени експертних груп УЦОЯО з визначення порогового бала під час оцінювання учасників тестування, – провадить Надія Василівна. – У відділі систематично збирається інформація за результатами моніторингів і зовнішнього оцінювання та готуються аналітичні звіти, рекомендації, пропозиції для органів державного управління щодо поліпшення якості загальної середньої освіти, усунення виявлених негативних тенденцій. Окрім цього, методисти відділу ЗНО та моніторингових досліджень систематично працюють над розробкою наукового супроводу моніторингових та оціночних процедур. Бо мета ВІППО – зорієнтувати педагогів в основних проблемах окресленого пріоритетного напряму, ознайомити із сучасними підходами до педагогічного вимірювання й оцінювання навчальних досягнень учнів, освоїти технології розробки стандартизованих тестів, сформувати вміння компетентно здійснювати моніторинг якості освіти на різних рівнях, проводити педагогічний аналіз та самоаналіз результатів навчально-виховного процесу. 
– Оскільки система моніторингу якості освітніх послуг не може бути ідеальною і всі її складові потребують постійного коригування, ми показуємо освітянам шляхи удосконалення системи, вчимо рухатися вперед  цілеспрямовано й виважено, спираючись на результати наукових та аналітичних досліджень, враховуючи вітчизняний і світовий досвід, – наголошує проректор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%