Сторінками минулого

Сторінками минулого

80 років тому
Волинські приказки
Дівка Варка суха, як шкварка.
Солом’яний парубок золоту дівку бере.
Сидить, як гріх на душі.
Як прийде Горпина, то перестане боліти спина.
Оглядівся, як наївся.
(«Наш світ», 1935 р.)
Переліт до Нью-Йорка
Льотник В. Пост відлетів з Льос-Анжельса, роблячи цим нову спробу перелетіти до Ню-Йорку через стратосферу. Пролетівши 7 годин, він мусив спуститися в Клевеланді з причини вичерпання запасу бензину.
(«Українська нива», 1935 р.)
65 років тому
Фотофакт

На фото: радянський агітаційний плакат 1950-го «Молодим вєздє у нас дорога!».
40 років тому
Донорські дні
Донорські дні в інституті стали хорошою традицією. Студенти безкоштовно віддають свою кров у могутню ріку життя, з якої черпають силу і здоров’я хворі люди. Серед 416 донорів 23 здавали кров уже по 3-5 разів. Це Євген Ошуркевич, Ярослав  Гвоздецький, Володимир Олесь, Юрій Тучак, Валентина Сивинкіна та інші. Особливо багато постійних донорів на фізико-математичному факультеті. Четверокурсник Микола Соловенюк прийшов на медпункт для здачі крові вже сьомий раз.
Жовтоблакитники без маски
Близько двохсот односельчан з Радомишля в роки Великої Вітчизняної війни брали участь у боротьбі  проти німецько-фашистських загарбників. Майже половина з них не повернулася з поля бою. І в той час, як захисники Вітчизни віддавали життя за незалежність рідного краю, лісові вовкулаки з націоналістичних банд по-звірячому закатували в селі 76 радянських активістів і членів їх сімей. Мало яку родину обминула кривава трагедія. Не загоїлись у серцях людей болючі рани, не вгасає свята ненависть до запроданців народу.
(«Молодий ленінець», 1975 р.)
15 років тому 
Льон в опалі 
Донедавна Волинська область була лідером в Україні та й у колишньому Союзі по виробництву льону-довгунця. В багатьох країнах ближнього і далекого зарубіжжя, в які експортувався «шовк Полісся», високо цінувалися його якості. І попит на нього був достатньо великим. Тільки у сусідню Польщу щорічно поставляли його більше 50% від валового збору. Але, на жаль, за останні роки помітно зменшилось привабливої синяви на полях Волині. Якщо у 1990 р. цією культурою засівали 25,3 тис. гектарів, то у 1999 – лише 1,4 тис.

На фото: ось так цвіте льон – синьо-синьо…
(«Досвітня зоря», 2000 р.)
5 років тому
Страйк тролейбусників
1 млн 400 грн вистачило тільки на часткове покриття заборгованості по зарплаті перед працівниками КП «Луцьке підприємство електротранспорту», решта суми очікується найближчим часом.  Проте страйк тролейбусників і маршрутників – на руку іншим перевізникам, які в ці дні різко збільшили доходи. Голова облдержадміністрації Борис Клімчук закликав міську владу здійснити вичерпні заходи для ліквідації збитковості підприємства.
(«Волинська газета», 2005 р.)
За матеріалами Державного архіву у Волинській обл. підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%