Сторінками минулого

Сторінками минулого

100 років тому
Фотофакт
На фото: Євангельська кірха (тепер Дім Євангелія) на вул. Суддівській (нині – Лютеранська), Луцьк, 1915-1916 рр. Обслуговувала переважно німецьке протестантське, лютеранське населення всього повіту.
65 років тому
Посіяли і… забули
У колгоспі ім. Чкалова посіви всіх культур мають непоганий вигляд. Але були б вони кращі, коли б тут вчасно організовували догляд за ними. Досі ще не прошаровані цукрові буряки на площі 6 гектарів. Їх уже не видно з бур’янів. Густо заросла свиріпою, осотом та іншими бур’янами чумиза на площі 12 гектарів. В такому ж стані знаходяться посіви кукурудзи. Посіять то посіяли, а про обробіток забули. І що ж думає правління колгоспу і його голова Михайло Ковальчук?
(«Вільний шлях», 1950 р.)
45 років тому
Це цікаво
Гострою спостережливістю відзначається житель села Горілого Д. П. Калачик. Він помітив, що дим із комина іде у той же бік, куди дує вітер. Недавно Калачику вручено першу премію місцевої пожежної частини.
(«Молодий ленінець», 1970 р.)
55 років тому
Оце так свинина!
За п’ять місяців колгосп ім. Жданова (голова колгоспу – В. П. Мацьоха) в цілому районі реалізував лише на центнер свинини більше, ніж одна свинарка з колгоспу «Комсомолець» Людмила Галета.
(«Червоний прапор», 1960 р.)
30 років тому
Впевнена перемога
Луцькі волейболістки тренера Богуслава Галицького впевнено посіли перше місце у фінальних змаганнях Міністерства освіти УРСР і здобули право наступного року виступати в чемпіонаті Радянського Союзу.
(«Молодий ленінець», 1985 р.)
15 років тому
Чому цукор «кусається»?
Ще минулої п’ятниці у Луцьку по обіді цукор щез з усіх прилавків. Зате коли в суботу лучани прийшли на ринки – їх ледве не вхопив удар. На цінниках красувалася нова ціна солодкого продукту – 3 гривні за кілограм. Те, що цукор завжди дорожчає у розпал сезону консервування – до цього вже ніби звикли. Але у червні подорожчало багато що – м’ясо, крупи, телефонні послуги тощо. Незмінною залишається тільки зарплата і пенсії. Отож, багатьом доведеться відмовитися від солодких закруток, а ягоди та інші фрукти будемо сушити, як колись.
(«Досвітня зоря», 2000 р.)
5 років тому
Підшефний корвет
Минулого тижня в обласному центрі з кількаденним візитом перебував капітан ІІІ рангу командир військового корабля «Луцьк» Сергій Крилов. За цей час він зустрівся з керівництвом міста та області, депутатами міської ради, ліцеїстами та учнями шкіл. Сергій Крилов подякував Луцькому голові Богданові Шибі, місцевій владі та зокрема депутатові Ігореві Давидову за постійну підтримку та допомогу. 

На фото: корвет «Луцьк».
(«Волинська газета», 2010 р.)
За матеріалами Державного архіву у Волинській області підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.7%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (28) - 54.9%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.9%