Білосніжна посмішка: краса чи небезпека?

Білосніжна посмішка:  краса чи небезпека?

Мабуть, не знайдеться серед наших читачів людини, котра б не мріяла про білосніжну посмішку. «Та чи вимагає жертв така краса?» – запитуємо у лікаря-стоматолога Ігоря Рогового.
– Коли особа публічна, а її посмішку з екранів телевізора бачать мільйони глядачів, то про білі та рівні зуби ця людина просто мусить подбати. А от коли йдеться про (як тепер кажуть) пересічного українця, то не завадить подумати: варто чи ні? – вважає Ігор Володимирович.
Бо виявляється, відбілювання зубів – процедура не лише затратна. Той реагент, який вступає в реакцію з нашою емаллю та робить її світлою, проникає  й усередину зуба та негативно впливає на його стан. Відтак після процедури відбілювання пацієнт мусить пройти курс укріплення самих зубів, зауважує спеціаліст.
Отож, коли стоїть питання «краса чи здоров’я», можна не вибирати між першим та другим, а просто використовувати не надто радикальні способи відбілювання. 
Серед таких – професійна чистка зубів за допомогою ультразвуковового скейлера, содоструминного апарата, що теж дозволяє зробити посмішку пацієнта білішою.
– В домашніх умовах можна скористатися відбілюючими пастами, – зауважує стоматолог. – У складі такої продукції є абразивні мікрочастинки, які шляхом тертя по емалі начищають зуби  до блиску і дещо висвітлюють їх.
Але й тут варто пам’ятати про побічні дії: коли відбілюючою пастою користуватися тривалий час, пошкоджується емаль. А це може спровокувати неприємні відчуття і навіть серйозні захворювання ротової порожнини.
Що ж до народних методів відбілювання, як-то сода, перекис водню чи суміш першого з другим, то Ігор Роговий каже:
– Колись мій покійний тато саме останнім рецептом скористався. Содою, перекисом водню і жорсткою радянською щіткою старанно «попрацював». Зуби після процедури білішими не стали, а от серйозно травмовані ясна лікувати довелося довго. Тому моя порада – не експериментувати на здоров’ї.
Оксана 
БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (1) - 5.6%
Банкет під час чуми (12) - 66.7%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 5.6%
Підстава для негайного звільнення чиновників (3) - 16.7%
Мені байдуже (0) - 0%