Школярів навчають берегти ліс та любити природу

Школярів навчають берегти ліс та любити природу

Шкільне лісництво в селищі Колки, що на Маневиччині, було створене у 1975 році, тож його вихованців вже й полічити важко. На заняттях діти дізнаються більше про природу навколо нас, а також на практиці навчаються берегти й цінувати її.

На початку існування шкільного лісництва у ньому навчалось 30 вихованців, а керівником його була Зінаїда Рейкін. Діти ділились на дві ланки і разом з лісниками охороняли зелені насадження від шкідників. Згодом шкільне лісництво на деякий час припинило свою діяльність і з новою силою запрацювало у 1999 році.

Зараз у ньому навчається близько 20-ти вихованців. Щороку гуртківці на чолі з керівником Наталією Калуш беруть участь в обласних та всеукраїнських акціях, конкурсах, операціях. Найулюбленішими для дітей стали операція «Мурашка» та «Годівничка», конкурс «Ліси для нащадків», зліт «Турбота молоді ˗ тобі, Україно!». Для збереження видової різноманітності рослин взимку організовують між вихованцями конкурс на кращий ялинковий букет чи штучну ялинку, а весною тішать себе штучними букетиками замість первоцвітів. Щорічно вихованці лісництва та учні школи проводять висадку лісу, зокрема минулого року було посаджено 20 гектарів. Гуртківці не лише садять ліс, а й працюють в лісорозсадниках.


«На заняттях шкільного лісництва ми займаємося практичною та теоретичною роботою. Вивчаємо зростання, розвиток і будову лісу, дізнаємось про різні види дерев, грибів, вчимося розрізняти птахів та тварин. Часто практичні заняття проводимо в лісі чи на природі, там ми огороджуємо мурашники і пробуємо їх переселяти, прибираємо рекреаційні території, вивчаємо флору та фауну», - розповідає керівник лісництва Наталія Калуш.

Вихованці лісництва допомагали восени 2011 року закладати дендропарк  на подвір’ї школи, тоді було посаджено десятки екзотичних культур, колекція яких щороку збільшується завдяки випускникам та активістам навчального закладу. Завдання ж вихованців лісництва - доглядати за посадженими деревами: вчасно поливати, розпушувати  ґрунт, звільняти від бур’янів.    


Крім цього, щороку вихованці секції лісознавства пишуть наукові роботи, які представляють на обласних та всеукраїнських зльотах. Одним з найбільших досягнень шкільного лісництва стала участь у ІІІ Міжнародному юніорському лісовому конкурсі у Санкт-Петербурзі у 2006 році, де вихованки Аліна Боцяновська та Тетяна Кравець на чолі з головним лісничим ДП «Колківське лісове господарство» Віталієм Котеленцем та керівником проекту «Екологія та фауна птахів мішаних лісів Колківського лісництва» Наталією Калуш захищали честь України. Численні призові місця займають вихованці на обласних та всеукраїнських зльотах лісництв.2015 рік почався для лісництва дуже плідно: його вихованець Володимир Островський взяв участь у Тижні Всеукраїнських та Міжнародних науково-освітніх проектів «Україна-Європа-Світ-2015», організованому Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді, де виборов ІІІ місце з проектом «Відтворення фітоценозу на знищених пожежею територіях Колківського лісництва».

Вихованці лісництва впевнені, що світ не може існувати без природи, так само як і кожна окрема людина, тож оберігати її завдання кожного з нас. Саме через це діти з радістю приходять щотижня на заняття, де дізнаються все більше й більше, а ще весело проводять час.

Тетяна ЛІТВІНЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (27) - 58.7%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.6%
Мені байдуже (1) - 2.2%