Сторінками минулого

Сторінками минулого

100 років тому
Фотофакт
На фото із сайта Австрійської національної бібліотеки: Hauptstrasse, або просто Головна (нині – вул. Лесі Українки), м. Луцьк, 1915-1916 рр.
65 років тому
Учні допомагають колгоспу
Учні Милушської семирічної школи активно допомагають колгоспу «Шлях до комунізму» в польових роботах. Нещодавно вони очистили від бур’янів понад 30 гектарів зернових культур. Учні вирішили допомагати колгоспу і в період жнив.
(«Вільний шлях», 1950 р.)
30 років тому
Гарячі точки Бахуса
Ось що розповідає начальник кабінету профілактики Луцького медвитверезника В. Д. Веремчук:
– Особливо часто до нашого закладу потрапляють відвідувачі з вулиць Леніна, Радянської, Лесі Українки, 40-го та 33-го мікрорайонів, Гнідави. Щомісячно медвитверезник відвідує від 200 до 500 осіб. Одна знайголовніших причин – наявність широкої мережі барів, кафе, ресторанів, а то й просто бочок з пивом. Як свідчать статистичні дані, за минулий рік у медвитверезник «виставляли» п’яниць із кафе «Юність», «Берізка», «Колос», «Луцьк», «Кондитерське», «Львів», «Пиріжкова», «Літо», «Молодіжне». Своєрідне ж змагання по «споюванню» очолили обидві «Вареничні» та «Чарочна».
(«Молодий ленінець», 1985 р.)
15 років тому
Луцький загін «Пасифік»
У минулі вихідні лучани та гості обласного центру були здивовані побачивши на вулицях міста міліціонерів у незвичній формі і… на велосипедах. Заступник начальника міського управління МВС у Волинській області Сергій Швачко повідомив:
– На виконання розпорядження МВС наказом начальника управління МВС в області в Луцьку, і поки що тут, створено велосипедну патрульно-постову службу. У її складі – 8 чоловік. Завдання їх – попередження правопорушень, охорона громадського порядку у парках, скверах, на дачних масивах. Словом, де машині не проїхати. Діятиме ця служба у літній період. 
(«Досвітня зоря», 2000 р.)
5 років тому
Зубри-емігранти
У Звірівському мисливському господарстві – поповнення. Сюди привезли двох зубрів. Донедавна велетні мешкали у Вінницькій області. Проте незабаром, адаптувавшись до місцини, вони поповнять волинське стадо. Саме для збільшення поголів’я цих тварин у наших лісах та змішування крові придбали двох ссавців.

– Це наступний крок у програмі збереження тварини-велетня, яку впроваджуємо. Кілька років тому ми зробили вольєр, який розташований у місці, найбільш придатному для проживання цих звірів. Адже зубр – тварина не суто лісова. Згодом маємо завезти ще три самки, – зауважив начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Богдан Колісник.
(«Волинська газета», 2010 р.)
За матеріалами Державного архіву у Волинській області 
підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (235) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (169) - 31.2%