Кат – делікатес розвиненого міста

Кат – делікатес розвиненого міста

Сьогодні я дивилася за вікно, чухала барабанні перетинки мелодичними треками і уявила свою смерть…
На цю думку мене наштовхнула інформація, яку дізналася саме сьогодні, здивувавшись сама собі: як це раніше про таке не чула? Та ви, певне, теж не чули! Кортить дізнатися, що ж то таке, читайте далі (як не кортить, то все одно прочитайте).
Стародавнє місто Луцьк. Саме собою невелике, але так нафаршироване різними легендами та розповідями, що аж цікавіше стає мешкати тут.
На вулиці Драгоманова (якщо хтось не знає, то це частина Старого міста) розмістилася Луцька аптека-музей, що вважається плагіатом Львівської. Виявляється, все зовсім не так. У давні – але не динозаврячі – часи (трошки раніше), великі аптеки, в яких медикаменти готували власноруч, існували на кожній ринковій площі. «І який стосунок площа-ринок має до Луцька?» – запитаєте ви, а я скажу: «Прямо пропорційне!». Саме алея навколо аптеки та вся вулиця Драгоманова служили колись територією для такої площі. 

На місці широкого білого будинку, який зараз продається, колись була міська ратуша. Не зберегла ця частина міста свого молодечого обличчя саме тому, що більшість споруд тут були дерев’яними. Цікаво також те, що на цій площі відбувалися страти, що в ті середньовічні роки вважалися… розважальним видовищем. Мати і утримувати ката в місті для того відрізку епохи було досить престижно та служило показником розвиненості населеного пункту. Тож, як не дивно, історики використовують саме цю згадку для підкреслення статусу Старого Луцька. Отак…
Аліна ШЕВЧУК, 
учениця школи №15, 
м. Луцьк.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4%
Банкет під час чуми (30) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18%
Мені байдуже (1) - 2%