Задля перспективи

Задля перспективи

На базі ДП «Любомльське ЛГ» за участю начальника ВОУЛМГ Василя Мазурика, головних спеціалістів лісоуправління, директорського корпусу, головних лісничих та місцевої влади відбувся виїзний семінар-нарада. 
Присутні оглянули рекреаційний пункт «Машівський бір», завітали на нижній склад ДП «Любомльське ЛГ», зокрема у реконструйований цех переробки деревини. Директор Сергій Боярчук розповів, що його повністю оновили, закупили дві деревообробні лінії, осінню придбають ще одну. Вже відвантажено продукцію заготовок для європіддонів на експорт, з’явилося 25 нових робочих місць. Оглянули також оновлену сушильну камеру, побутові приміщення.
Наступна зупинка – у Головненському лісництві біля півгектарної площі з молоденькими ясно-зеленими сосонками. Це ділянка природного поновлення з проведенням сприяння в 2013 р. Тут уже зроблено необхідні догляди, аби трава не заглушила деревець. Дворічні хвойні дали відмінний приріст навесні. Оглянули інші ділянки… До Чорноплеського лісництва учасники семінару проїжджали новозбудованою дорогою протяжністю близько 1 км. Від віддаленого с. Городне тепер є добрий доїзд. До слова, цьогоріч дороги збудовано ще у Чорноплеському та Любомльському лісництвах. Загальна їх протяжність – 5,2 км.


Завершальний етап семінару пройшов у конторі Любомльського та Замлинського лісництв, де відбулася підсумкова нарада. Про результати посадкової кампанії 2015 р. по лісгоспах області, стан лісових культур, їх якість та причини відпаду, виконання доглядів та перспективи заготівлі насіння доповів головний спеціаліст відділу лісового господарства ВОУЛМГ Володимир Неводнічик. Важливі питання порушив заступник начальника управління Сергій Шеремета. Зокрема чітко контролювати та звіряти справи, передані в прокуратуру щодо здійснення незаконних рубок у лісах. Першочергове завдання працівників лісу – пожежна техніка, її необхідність та придбання. Одним із актуальних питань є так зване побічне користування – заготівля ягід та грибів. Щороку навесні на затвердження подаються ліміти до адміністрації на збір лісового урожаю. Донині їх не затверджено, а причина – депутати облради не зібралися на сесію. Чорниці уже доспіли, з дня на день підприємці-заготівельники від лісгоспів будуть вимагати лісових квитків. Начальник відділу лісових ресурсів ВОУЛМГ Григорій Новосад проінформував про роботу лісопильних ліній, виробництво пиломатеріалів, виконання аукціонів, результати лісозаготівлі. Начальник управління Василь Мазурик, підсумовуючи, акцентував не тільки на досягненнях, а й на недоліках та перспективах. 
Учасники семінару-наради висадили на згадку біля контори лісництва саджанці дуба черешчатого.
Любов ХВАС. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (17) - 25.4%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (35) - 52.2%
Мене це не стосується. (5) - 7.5%