Сторінками минулого

Сторінками минулого

100 років тому
Фотофакт
На фото із відкритих джерел: Луцький вокзал, 1915 р. Нинішня вул. Стрілецька (кафе «Світлофор»)
55 років тому
Нічна паша
У колгоспі імені Пархоменка (зони Устилузької МТС) Володимир-Волинського р-ну знизилися надої молока. Щоб запобігти цьому, правління артілі (голова тов. Харко) організувало нічне випасання корів. Для цього відведено 20 гектарів конюшини та частини природніх сіножатей недалеко від водопою. За дві декади вже одержано молока в півтора раза більше порівняно із відповідним періодом минулого року.
(«Радянська Волинь», 1960 р.)
30 років тому Курортний сезон 
Від станції Ковель по парних числах буде курсувати два прямих безпересадочних вагони Ковель – Адлер – купейний і плацкартний. З Ковеля вагони відправляються разом із поїздом №46 Брест – Адлер о 13 год. 42 хв. Круглорічно і щоденно буде курсувати купейний причіпний вагон Ковель – Кисловодськ. Відправлення із станції Луцьк о 13 год. 22 хв. поїздом №78 Ковель – Москва. На станції Київ вагон причіпляють до поїзда №25 Київ – Кисловодськ.
(«Радянська Волинь», 1985 р.)
Друга молодість Старого міста
Рада Міністрів УРСР прийняла постанову «Про оголошення комплексу пам’яток історії та культури м. Луцька історико-культурним заповідником». Наше місто займає одне з перших місць по кількості першокласних пам’яток архітектури. Чільне місце серед них належить Верхньому та Окольному Замкам.

На фото: Замок Любарта.
(«Молодий ленінець», 1985 р.)
10 років тому
Початок сезону спізнився на місяць
Закінчується червень, а в урочища Гряда, що в Шацькому р-ні, працює лише половина баз відпочинку. Головна причина в тому, що багато власників баз несерйозно поставилося до попередження обласної та районної ради: дозвіл на відкриття сезону ніхто не отримає, якщо не буде виконано кілька умов. Серед них – провести водопостачання і врізатися в каналізацію. Як повідомив начальник будинкоуправління баз відпочинку урочища Гряда Іван Коваль, цими днями на багатьох базах посиленими темпами йдуть роботи. Ще тиждень – і вони зможуть приймати відпочиваючих. 
(«Досвітня зоря», 2005 р.)
5 років тому
Смертоносні атракціони?
Волинські атракціони – небезпечні. Такого висновку дійшли фахівці обласного управління Держгірпромнагляду в ході перевірки відповідної техніки, встановленої на території краю. Зрозуміло, що атракціони, де спеціалісти зафіксували порушення, не можуть працювати й надалі обслуговувати населення. Тож Держгірпромнаглядом накладено заборону на експлуатацію двох об’єктів у Ковелі та трьох у Нововолинську. Мало того, підприємців, на балансі котрих перебували несправні атракціони, притягнуто до адміністративної відповідальності.
 («Волинська газета», 2010 р.)
За матеріалами Державного архіву у 
Волинській області підготувала 
Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%