Від педінституту до європейського університету

Від педінституту  до європейського університету

Східноєвропейський університет ім. Лесі Українки відсвяткував поважний ювілей – 75 років. Починалося все далекого 1940-го, коли в Луцьку відкрили педагогічний інститут. 
На початках навчальний процес вели 50 викладачів, функціонували 4 відділи – філологічний, фізико-математичний, природничо-географічний та заочний. Навчалися всього лише 135 студентів. Нині це потужний заклад: 9 факультетів, 7 інститутів, 900 викладачів, понад 11 тис. студентів, які здобувають освіту за 45 напрямами підготовки і 51 спеціальністю! До того ж, це дипломи європейського зразка, високі рейтинги, потужна інфраструктура. 
На урочисту ювілейну імпрезу, яка відбувалася в облмуздрамтеатрі ім. Т. Шевченка, завітали голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, голова облради Валентин Вітер, Луцький міський голова Микола Романюк, святі отці та інші поважні гості не тільки з України, а й з-за кордону, серед яких – Герой України, академік Ігор Юхновський, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремінь, Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи, представники українських та  польських вишів, громадських інституцій.
Ректор СНУ професор Ігор Коцан на правах господаря першим звернувся із вітальним словом. Пом’янули хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя у боротьбі за Незалежність України, тих, хто безпосередньо був студентом СНУ, серед яких – Андрій Снітко, Артем Карабан, Станіслав Потапчук.

– Ми переконані, що університет стане централізованою установою, яка забезпечить потреби регіону у висококваліфікованих фахівцях і зацікавить студентів інших країн перспективою здобуття європейської освіти, безпосереднього досвіду та участі в процесі інтеграції, – наголосив Ігор Коцан.
Ігор Ярославович поділився амбітними планами, які ставить перед собою СНУ, серед яких і створення на базі закладу наукових центрів біоінформатики, екології, фармакології, енергозбереження, комп’ютерних технологій тощо, відкриття наукових лабораторій, оснащених новітнім устаткуванням. А основний проект нині – проект студентського містечка, який має стати потужним міжнародно-дослідницьким і науково-виробничим комплексом, де готуватимуть студентську молодь до роботи в європейських інституціях та інституціях нашої держави. 
Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик зачитав вітання Президента України Петра Порошенка, в якому зокрема акцентувалося на інноваційній діяльності навчального закладу, роботі за європейськими стандартами, лунали побажання миру, добра, процвітання на благо Української держави. Також Володимир Петрович від імені виконавчої влади Волині приєднався до цих урочистих слів та побажав далі примножувати славне ім’я Східноєвропейського університету ім. Лесі Українки. До вітань долучилися і Валентин Вітер, і Микола Романюк, і поважні гості, основним меседжем яких стала відзнака величезної сподвижницької діяльності всього колективу закладу і ректора зокрема, побажання процвітання та успіхів. Було зачитано вітання і від Голови Верховної ради Володимира Гройсмана, і від Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. Кращим представникам викладацькому складу за достойну працю вручали Почесні грамоти і подяки Кабміну, Міністерства освіти, облдержадміністрації, облради, медалі та інші нагороди і подарунки. Від імені голови Наглядової ради СНУ Ігоря Палиці голова правління заснованого ним фонду «Новий Луцьк» Олександр Товстенюк презентував університету сертифікат на 2 млн грн задля комплексної реконструкції стадіону навчального закладу й передав найщиріші вітання та слова вдячності усьому колективу за натхненну працю, яка дає хороший результат.
Не забули відзначити і найкращих студентів, яким творити майбутнє України. 
На завершення урочистої імпрези відбувся святковий концерт.
Наталія ГЛАВНІЧЕК.
Фото Петра КРИВОШЕЯ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%