Сторінками минулого

Сторінками минулого

90 років тому
Фотофакт
На фото: Луцьк, майдан Ринок (нині – вул. Данила Галицького), 1925 р.
80 років тому
Антиалкоголевий плебісцит
У Підбереззі на Горохівщині відбулася нарада представників нарад, на якій обрано протиалкоголевий комітет, що має провести підготовку до плебісциту та улаштувати цілий ряд віч по селах. Громадянство Підберещини вирішило в корні знищити болячку на тілі, якою є коршми та вишинки алкогольних напитків. За прикладом Підбереззя незабаром підуть інші гміни і поведуть рішучий бій з шинками – тяжким ворогом, який руйнує здоров’я і побут зубожілого селянства.
(«Поступ», 1930 р.) 
65 років тому
Пхеньян, 29 червня. О 17 год. 30 хв. 27 американських бомбардувальників «В-29» вчинили розбійницький наліт на Пхеньян. Літаки скинули в різних районах міста близько 380 бомб різного розміру. В результаті бомбардування зруйновано багато житлових будинків, є значне число жертв серед цивільного населення.
(«Колгоспна правда», 1950 р.)
60 років тому
Навігація
Регулярно курсують пасажирські катери і теплоходи Стир-Горинського агентства по трасі Луцьк – Торговиці. Багато трудящих користуються цим дешевим і зручним транспортом. З початку навігації  перевезено понад 6 тис. чоловік.

На фото: катер на р. Стир у 50-ті роки.
Шкільні кролеферми
Учні шкіл Камінь-Каширського району вже кілька років вирощують домашню птицю і кролів. Лише минулого року школярі здали державі 400 кг м’яса. Вирішено до 1 серпня ц. р. при кожній школі створити кролеферми на 100-150 кролів, щоб восени здати державі 100 кг кролячого м’яса, крім того відгодувати і здати державі 200-300 кг свинини  та 30 кг пташиного м’яса. Для цього буде відгодовано 600 шт. гусей і качок, 66 свиней та 2200 кролів.
(«Радянська Волинь», 1955 р.)
10 років тому 
Убивство Швачки не розкриють ніколи?
Ще 11 травня 2002 р. у під’їзді багатоповерхового будинку по вул. Кравчука, що в м. Луцьку, від пострілів з вогнепальної зброї загинув тодішній начальник міськвідділу внутрішніх справ підполковник міліції Сергій Швачка. Під час траурної церемонії, яка відбулася перед входом в адмінспоруду луцької міліції, пролунало чимало публічних заяв про те, що розкриття вбивства Сергія Швачки (нічого подібного не відбувалося на Волині з 1944 р.!) – справа честі усіх українських міліціонерів і прокурорів. Проте час іде, а результатів розслідування не видно. В усякому випадку, з боку облпрокуратури інформації про те, що справу передають на розгляд суду, немає. Як і відсутні дані про затримання хоча б виконавців, якщо вже не організаторів убивства.
(«Волинська газета», 2005 р.)
5 років тому
Іноземці-симулянти
Українські водії, хоч і нарікають на величезні суми штрафів за порушення спокою на автошляхах, однак більшість сплачує їх. Натомість з іноземцями, котрі сідають за кермо і нехтують Правилами дорожнього руху, – ціла проблема. Більшість гостей не бажають сплачувати за квитанціями, які виписують працівники ДАІ. Згідно з підрахунками фахівців головного фінансового управління, лише десята частина закордонних порушників воліють викласти кревні за власну необачність на місцевих дорогах.
(«Волинська газета», 2010 р.)
За матеріалами Державного архіву Волинської області 
підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%