Навіщо огіркам хрін?

Навіщо огіркам хрін?

Щоб малосольні огірки не покривалися цвіллю, зверху їх треба накривати листям хрону. Хрін ­ – неодмінний помічник при консервації. А в чому секрет?
Усі частини хріну звичайного містять ефірну олію, що має різкий специфічний запах і смак. Свіжий сік кореня містить білкову речовину лізоцим, що володіє антимікробною активністю, аскорбінову кислоту (0,25%), тіамін, рибофлавін, каротин, жирну олію, крохмаль, вуглеводи (74%), смолисті речовини. У листках виявлена аскорбінова кислота (0,35%), каротин, алкалоїди; у насінні – жирна олія й алкалоїди. У корінні хрону багато мінеральних солей (калію, кальцію, магнію, заліза, міді, фосфору, сірки й ін.). Вихід ефірного масла з коріння після ферментації – 0,05%; його головною складовою частиною є алілгірчична олія. Крім того, ефірна олія містить фенілетіл- і фенілпропілгірчичні олії. 
Як довела медична наука, хрін володіє високою протимікробною активністю, що пов’язане з наявністю в соку рослини великої кількості фітонцидів і особливого ферменту (білкової речовини) лізоциму.
Листя хрону кладуть у банку до консервованих огірків, щоб розсіл не пліснявів і не був мутним.
До речі, збирати довге коріння хрону можна з вересня до весни. Його викопують і, як правило, вживають свіжим. А щоб зберегти на більш тривалий термін, покривають шаром землі або піску в захищеному від морозів льосі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (228) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (159) - 30.6%