Через карієс можна втратити зуб

Через карієс  можна втратити зуб А діти – в зоні особливого ризику!

Фахівці дослідили: понад 90% волинян мають карієс на зубах. І це проблема не лише краси, а й здоров’я! Бо чорні цятки руйнують емаль. А якщо вчасно їх не позбутися, можуть узагалі лишити вас без зуба.
Проблемна вода
Лікар-стоматолог Ігор Роговий за 17 років роботи переконався: причин карієсу  багато, та серед основних – якість питної води.
– Річ у тім, що для міцності зубів необхідні три основні елементи: кальцій, фосфор і фтор. Останнього в нашому регіоні не вистачає. А результати відображаються на зубах.
Щоби поповнити організм необхідним мінералом, не лінуйтеся споживати відповідні продукти. Але пам’ятайте: фтор засвоюється разом із вітаміном D. Тому в раціоні волинян мають бути: хліб із борошна грубого помелу, мінеральна вода, чорний чай (вони багаті на фтор) і телятина, яйця, птиця, вершкове масло (містять віт. D). А універсальна страва – морська риба та морська капуста.
Як лікувати
Що раніше звернеться пацієнт до стоматолога, то менш болісно мине процедура. Причому безболісно у плані як відчуття, так і фінансових затрат.
– Глибше проникає карієс у тканини зуба – товстіший шар доводиться знімати, – пояснює Ігор Роговий. – Тому, щоб не зачіпати нерва й не колоти знеболювальне, раджу не зволікати з візитом у стоматкабінет. А перерва між профоглядами у спеціаліста не повинна перевищувати шести місяців.
Коли йдеться про маленького пацієнта, в якого почорніли молочні зуби, то його необхідно приводити до лікаря значно частіше. Особливо якщо дитині карієс не «забрали», а тільки посріблили.
– До стоматологів приводять діток у такому віці, що посидіти у кріслі 20-30 хв. і тим паче з відкритим ротом – це для них щось із містики та фантастики, – усміхається Ігор Володимирович. – Зрозуміло, їхні зубчики неможливо очистити від карієсу. Та щоб він далі не поширювався – пошкоджену емаль  необхідно покрити шаром рідкого срібла. А через кожні три-чотири місяці – спостерігати, чи захворювання не прогресує. Бо якщо так – процедуру необхідно повторити.
Крім того, хороші результати в дітей дає застосування профілактичної обробки зубів спеціальними розчинами фтору та герметизації жувальних поверхонь. 
Чим уберегтися? 
Будь-якій недузі легше запобігти, ніж потім її лікувати. Це стосується і карієсу. Тому правилом номер один для вас мусить стати ретельне й регулярне чищення зубів, наголошує Ігор Володимирович.
– Окрім щітки й пасти, настійно рекомендую використовувати зубні нитки. Бо шматочки їжі можуть почати гнити, пошкодити емаль, провокувати утворення дірок тощо. Тож саме зубні нитки допомагають витягнути залишки їжі з тих щілин між зубами, куди жодна щітка не дістане, – зазначає стоматолог.
І насамкінець – іще одна порада, як запобігти виникненню карієсу. Коли після їди чи кавування немає змоги скористатися щіткою та пастою, застосовуйте ополіскувач для рота. Бо той, дослідили стоматологи, хоч і не позбавить зубного нальоту, зате створить несприятливе для мікробів (а відтак і карієсу) середовище.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (1) - 5.6%
Банкет під час чуми (12) - 66.7%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 5.6%
Підстава для негайного звільнення чиновників (3) - 16.7%
Мені байдуже (0) - 0%