Вшанували пам’ять усіх…

Вшанували пам’ять усіх…

З нагоди сумної річниці збройного протистояння періоду Другої світової війни між озброєними угрупуваннями польської та української сторін, яке набуло апогею в липні 1943 р. на Волині, в області відбулася низка заходів. 
Насамперед, 11 липня перший заступник голови облради Олександр Пирожик, митрополит Луцький і Волинський УПЦ Київського патріархату Михаїл, депутат облради Микола Давидюк, професор СНУ ім. Лесі Українки Микола Кучерепа, голова Братства вояків ОУН-УПА Волинського краю ім. Клима Савура Василь Кушнір, ветерани національно-визвольних змагань, представники громадськості, лісівники (з невідкладних виробничих причин начальник облуправління лісового та мисливського господарства Василь Мазурик, який доклав значних зусиль гідного пошанування українських патріотів, був змушений залишитися в Луцьку) і місцеве населення молитвою та синьо-жовтим вінком вшанували пам’ять похованих біля с. Гайове (Пшебраже) Ківерцівського р-ну громадян польської національності, котрі в 1942-1944 р. загинули від рук УПА. 

Потім відбувся чин освячення пам’ятного хреста на честь полеглих у бою з озброєним відділом польської «пляцувки» з цього самого Пшебраже (фактично – підпільної польської Армії Крайової) українських повстанців, які боролися за волю та незалежність Української держави. 

Місце останнього бою вояків УПА – лише за 6 км від польського кладовища. Сутичка, за свідченням історичних джерел, сталася через те, що населення навколишніх українських сіл із допомогою відділів УПА намагалося збройними методами ліквідувати постійну загрозу, котра надходила з боку тодішнього гарнізону в Пшебраже і виявлялася в багатокілометрових рейдах бойовиків, що супроводжувалися конфіскацією одягу, продуктів харчування, сільгоспреманенту, худоби, а також – убивствами мирних жителів та знищенням їхніх будинків.
Проте нині учасники заходів говорили лише про примирення та необхідність на основі історичної пам’яті гідно вшановувати всіх жертв кривавого протистояння, котре було розв’язане тодішніми політиками з обох боків та грало на руку лише більшовицьким і гітлерівським окупантам.
Роман УСТИМЧУК.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (27) - 58.7%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.6%
Мені байдуже (1) - 2.2%