Австрійців зацікавило волинське сміття

Австрійців зацікавило волинське сміття

Ідея відкриття на теренах Волині підприємство, яке би займалося переробкою побутового сміття, не нова. Упродовж кількох років влада активно шукала інвестора, котрий би зголосився вкласти гроші у відповідне виробництво, а відтак і поліпшити екологію краю, адже Брищенський полігон складування твердих побутових відходів – не бездонна бочка. 

Нещодавно голова облдержадміністрації Борис Клімчук зустрівся із представниками австрійської компанії «AVE Group». Іноземці виявили інтерес до проблеми й заявили про наміри відкрити на Волині своє представництво. На зустрічі були присутні заступник голови облдержадміністрації Єдуард Стоєв, а також Луцький міський голова Микола Романюк, адже на сміттєзвалищі у Брищі (Луцький р-н) складують відходи з обласного центру. Варто зауважити: нещодавно територію полігону розширили, виділивши під об’єкт додатковий клапоть землі. Вже тоді Микола Романюк розповідав, що влада обласного центру працює над тим, аби невдовзі запрацював сміттєсортувальний цех. Відтак проблему перевантаження сміттєзвалища хоча б частково, але вдалося б вирішити.
Отож «AVE Group» мають намір збирати, переробляти та утилізувати тверді побутові відходи. Мало того, компанія вже працює на території України й має відповідний досвід, впроваджує європейський досвід, застосовує сучасні технології та техніку.
– Із 2005 року в Україну, – повідомив Гельмут Бургер, керівник «AVE Group». – Починали у одному з районних центрів у Закарпатській області, згодом налагодили роботу на Івано-Франківщині, у Львові та Ужгороді. Існує чітке бачення ведення бізнесу, компанія має конкретний намір працювати і на Західній Україні.
Борис Клімчук під час офіційної зустрічі зауважив, що пріоритетом волинської влади в царині залучення інвестицій є співпраця із прозорим бізнесом. Мовляв, на «зелене світло» слід розраховувати лише порядним інвесторам.
– Ваші пропозиції нас зацікавили, – наголосив Борис Клімчук. – Збільшуватиметься відсоток сміття, котре перероблятимуть, а відтак об’єми заборонених відходів мінімізуватимуться. Це – суттєвий аргумент, адже й навантаження на екологію буде значно меншим.
Одначе керівник виконавчої гілки влади в області зосередив увагу австрійців не лише на брищенському полігоні. На його думку, інвесторам варто розглянути можливості співпраці в кількох перспективних напрямках, зокрема збір і вивезення сміття із Шацького р-ну, себто із зони озер, де в туристичний сезон відпочиває до 30 тис. осіб.
На чому зійшлися? Результатом зустрічі стала домовленість сторін розробити концепцію діяльності «AVE Group» на Волині, а відтак і визначити рамки співпраці. При цьому австрійці наголосили, що зацікавлені якомога швидше зв’яжися до роботи, зважаючи на перспективи, що відкриваються. Варто відзначити, що у рамках візиту на Волині представники іноземної компанії побували на території полігону у Брище.
Світлана ГОЛОВАЧУК.
 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%