Сторінками минулого

Сторінками минулого

80 років тому
Страшний буревій на Волині
Дня 19 липня над північно-західною частиною Луцька перейшов сильний буревій із градом і понищив місцями селянський дорібок в 100 процентах. Жертвою буревію впали села Торчинської, Туринської, Княгинінської і Рожищенської волостей. Буревій на своєму шляху поперевертав безліч селянських будинків і хат, повиривав дерева з корінням, а град повибивав збіжжя дочиста.
(«Громадський голос», 1935 р.) 
Всі на вибори
Українське населення Волині візьме масовий уділ у голосуванні до сейму в неділю 8 вересня і тим самим засвідчить свою відданість ідеї Маршала Пілсудського. Українське населення дивиться на вибори як на плебісцит, який би ствердив його вдячність за те, що Річпосполита врятувала українське населення, його культуру, віру і добробут від загладки, спасла нарід від поневіряння й мук застінку та катівні льохів. Громада вважатиме ворогом волі кожного, хто б у цей день виборів не виконав обов’язків, що їх держава накладає на своїх громадян.
(«Українська нива», 1935 р.)
70 років тому
Щасливої дороги!
Ешелони з демобілізованими – на Луцькому вокзалі. Вагони уквітчані свіжою зеленню і польовими квітами. «Ми з Будапешта», «Ми визволяли Столицю Австрії – Відень», –  відповідають демобілізовані, і плакати, що прибиті до вагонів, стверджують їхні слова… На пероні – жінки, дівчата, чоловіки, представники радянських партійних органів міста Луцьк, робітники. Сотні букетів, тисячі гарячих і щирих слів подяки, побажань одержують воїни, що повертаються додому. 
На фото: повернення з війни, 1945 р.
(«Радянська Волинь», 1945 р.)
40 років тому
Шляхами героя
Бюро міжнародного туризму «Супутник» відкрило новий туристичний маршрут. Він бере свій початок у волинському урочищі під Ровно, звідки в листопаді 1942 р. почав свій бойовий шлях легендарний розвідник, Герой Радянського Союзу М. І. Кузнецов. Першими по новому маршруту пройшли земляки героя – школярі і учні професійно-технічних училищ Свердловська. Вони оглянули партизанський госпіталь і землянки в Цуманському лісі, конспіративні квартири розвідника в Ровно і Львові.
(«Молодий ленінець», 1975 р.)
15 років тому 
Жнива
Нарешті після тривалих дощів минулого тижня в більшості господарств області жнива стартували. Як повідомив нам начальник відділу головного управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації Юрій Кругляченко, станом на 26 липня по області скошено 33 тис. га, обмолочено 31 тис. га, що становить 16-17% вирощеного. Майже третину площ зернових скошено у Ратнівському районі. Найвагоміше зерно поки що у Володимир-Волинському  (32,2 ц/га), Горохівському (31 ц/га) і Луцькому р-нах.
До Словаччини брухт не доїхав
На станції Люблинець Ковельського р-ну були затримані три вагони з чорним металобрухтом на суму 11725 дол. США. Місце призначення вантажу – Словакія. Згідно з документами, відправник брухту дочірнє підприємство «Мінерал». При перевірці документи про походження та інформація про власника брухту були відсутні.
(«Досвітня зоря», 2000 р.)
5 років тому
Бюджет – не шкапа
Голова облдержадміністрації Борис Клімчук оголосив війну розкраданням у бюджетній сфері. Першими жертвами стануть махінатори в галузі забезпечення навчальних закладів, медустанов та будинків-інтернатів продуктами харчування.
(«Волинська газета», 2010 р.)
За матеріалами Державного архіву у Волинській області
Підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (225) - 44.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (145) - 28.9%