Останні штрихи

Останні штрихи

Реставрацію будинку, котрий свого часу в Устилузі (Володимир-Волинський р-н) збудували за особистим проектом композитора Ігоря Стравінського й де нині розташовується музей славетного музиканта, якому аплодувала аудиторія Європи та США, практично завершили.

Варто зауважити, що розпочали роботи з відновлення пам’ятки ще в серпні 2012-го. Об’єм робіт чималий, адже від старого будинку зосталися практично лише стіни. Одначе перед будівельниками стояла чітка задачі – зробити будівлю максимально схожою на ту, яку у 1907 р спорудили для родини композитора. Відтак довелося зносити другий поверх, адже його добудували вже в післявоєнний період. 
Кошторисна вартість – 3 млн 900 тис. грн. До слова, гроші на відновлення пам’ятки знайшлися у державному бюджеті. Ще 140 тис. планувалося виділити із обласної казни, аби поповнити експозицію музею.
У травні із ходом робіт ознайомився заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк. Тоді будівельники працювали не покладаючи рук, аби встигнути у визначені строки. Нещодавно на території садиби побували начальник управління культури та туризму облдержадміністрації Святослав Лисюк та голова Володимир-Волинської райдержадміністрації Валентин Скуба, адже реконструкцію практично звершено. Отож загалом на реконструкцію маєтку спрямували 4 млн 700тис. грн. 
Одначе, відновлення будинку – половина справи, наголошують у Володимир-Волинській райдержадміністрації. В подальшому необхідно потурбувати про інфраструктуру, адже музей-садиба Ігоря Стравінського – цікавий туристичний об’єкт.  Коли ж роботи в будинку завершать повністю, облаштовуватимуть парк та здійснять благоустрій території, а це – близько одного гектара площі. У планах – спорудження огорожі.
У ході оглядин музею посадовці визначилися й з орієнтовною датою відкриття, одначе поки її не повідомляють.
Світлана ГОЛОВАЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (1) - 5.6%
Банкет під час чуми (12) - 66.7%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 5.6%
Підстава для негайного звільнення чиновників (3) - 16.7%
Мені байдуже (0) - 0%