Поліція майора Фацевича

Поліція майора Фацевича

Приїзд до Луцька нашого земляка Олександра Фацевича не лишився без уваги журналістів. Тому щойно завершилася офіційна частина візиту урядової делегації, як ми вирішили поспілкуватися з екс-командиром роти «Світязь» про його життя як керівника київської патрульної поліції.
– Так, робота дійсно не проста, відповідальна. Адже з нуля формувати нову патрульну службу, та ще й взірцеву, та ще й у дуже стислі строки було складно. Ми вчилися правильного спілкування, психологічної та фізичної витривалості. Здобували досвід поводження під час різного роду порушень. І не лише адміністративних, а й кримінальних. Буквально через тиждень після завершення навчань приступили до безпосереднього виконання обов’язків, – пригадує майор. – Викликів надходило стільки, що патрулі працювали по 20 годин замість передбачених 12-ти. Я, в підпорядкуванні якого перебуває майже дві тисячі поліцейських, сплю по три-чотири години на добу. Але це цікаво. І головне – ми вже бачимо реальний результат. 
Зокрема, з початком роботи нової патрульної служби зросла довіра киян до правоохоронців. Громадяни частіше почали за підтримкою звертатися до людей у погонах. Кращими стали показники розкриття злочинів «по гарячих слідах».
– Звісно, без критики не обходиться, – зізнається керівник поліцейського патруля. – Десь вона об’єктивна, десь – не має підстав. Але всі зауваження беремо до уваги, аби виправдати ті сподівання, які покладають на нас і кияни, і міністр Арсен Аваков.
За той період, скільки працює в Києві поліція, «відсіяти» планується лише шістьох працівників, які з тих чи інших причин не впоралися зі своїми обов’язками. Всі ж решта трудяться, не покладаючи рук та не рахуючись із часом.
І це не дивно, пояснює їхній керівник. У працівників патрульної поліції є мотивація – цілком пристойна зарплата та сприяння з отриманням житла.
– Особисто я квартири ще не маю. Наразі разом із колегами, які не є жителями Києва, мешкаємо в гуртожитку Академії МВС, – зізнався майор Фацевич. – Як далі складеться з помешканням – побачимо. А щодо зарплатні, то мінімум, який отримує поліцейський у Києві, становить від восьми тисяч гривень і вище.
До речі, на такі ж прибутки зможуть розраховувати і фахівці, з яких буде сформовано патрульну поліцію в Луцьку.
– Мені приємно, що після Києва Луцьк стане серед перших в Україні, де запрацює нова патрульна служба. Це моє рідне місто, тут живуть мої батьки. Тож щиро вболіватиму за те, аби й на Волині були спокій та правопорядок. Задля того частину майбутніх поліцейських будемо запрошувати на стажування до Києва. А кращих своїх працівників делегуватиму для організації навчань сюди, на Волинь, – пообіцяв правоохоронець.
Почувши такі патріотичні нотки у розмові, ми не змогли не поцікавитися, а як поставився очільник київської поліції до ідеї Луцької міської ради присвоїти йому звання Почесного громадянина міста Луцька.
– Мені складно будь-що коментувати з цього приводу. Бо новина була надто несподіваною. Зізнаюся: дуже і дуже приємно. Але вважаю, в Луцьку є багато достойних людей, які заслужили на таке визнання, – зауважив Олександр Фацевич. – Тим не менше, якщо міські депутати проголосують за це рішення, буду їм щиро вдячний і обіцяю виправдати довіру.  
А от повертатися на Волинь майор Фацевич не планує. Каже, це буде не гарно щодо колег у столиці. Та й роботи в Києві настільки багато, що перекладати її на чиїсь плечі – неправильно.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
P. S. Учора, 29 липня, під час чергової 76-ї сесії Луцької міської ради майору міліції, учасникові бойовиї дій на Сході України, кавалеру ордену «За мужність» III ст. Олександрові Фацевичу присвоїли звання «Почесний громадянин міста Луцька».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%