Сторінками минулого

Сторінками минулого

85 років тому
Антиалкоголевий плебісцит
У Підбереззі на Горохівщині відбулася нарада представників громад, на якій обрано протиалкоголевий комітет, що має провести підготовку до плебісциту та улаштувати цілий ряд віч по селах. Громадянство Підберещини рішило в корені знищити болячку на селянському тілі, якою є коршми та вишинки алкогольних напитків. За прикладом Підбереззя незабаром підуть інші гміни і поведуть рішучий бій з шинками – тяжким ворогом, який руйнує здоров’я і побут зубожілого селянства.
На фото: поки волинські селяни вели боротьбу проти пияцтва, у совєтській Україні боролися проти релігії. Зняті дзвони з церков, Запоріжжя, 1930 р.
(«Поступ», 1930 р.)
65 років тому
Щоденні політінформації
В хорохоринському колгоспі ім. Шевченка добре налагоджена політмасова робота біля молотарки. Тут три в день т. т. Гораза, Угринович, агітатори Ліза Мельничук та Наталка Мартинюк проводять п’ятихвилинні інформації. В обідні перерви читають статті з районних і центральних газет, вечером обговорюють підсумки роботи за день. Регулярно випускають бойові листки, в яких висвітлюється хід молотьби і хлібоздачі.
(«Колгоспна правда», 1950 р.)
55 років тому
Ми за мир
У залізничному садку №22 по вул. Калініна можна спостерігати таку картину. Маленький Толя уявляє себе водієм космічного корабля, Галинка «лікує» ляльок, а найменшенькі поливають квіти.
Найсвітліше, найгуманніше. Ось на що спрямовані усі діяння радянських людей. А там, за океаном, інші страшні думки полонять мозок жалюгідної купки капіталістів. Не сади, не сонце – руїни, згарища, вибухи бачать вони у своїх чорних снах. Та ми не дозволимо порушувати наш спокій! Мир потрібний людям! Мир потрібний дітям! Як сонце, як повітря, як життя!

На фото: Микита Хрущов зі своїм легендарним черевиком на засіданні ООН, коли пообіцяв американцям «показати кузькіну мать».
(«Прапор Леніна», 1960 р.)
30 років тому
Коли доспіли кавуни
Набрала чинності зміна до державного стандарту 7177-80 «Кавуни продовольчі свіжі». Відповідно до його вимог продаж у роздрібній торгівлі неспілих та недоспілих плодів тепер заборонений. При реалізації баштових культур для визнання спілості кавунів слід робити в них виріз. Продаж кавунів без вирізу допускається тільки на прохання покупця.
(«Радянська Волинь», 1985 р.)
10 років тому
Помаранчеві нагороди
Півтори сотні найбільш заслужених героїв Помаранчевої революції отримали цього тижня нагороди в сесійній залі обласної ради. Серед «гвардійців» опинилися відомі люди: Володимир Бондар, Богдан Шиба, Олександр Мартинюк, Мирослава Карпінська.
Подяки Президента Віктора Ющенка вручено духовним лідерам волинських православних та католиків, народному депутату Сергію Слабенку, заступнику голови облдержадміністрації Володимиру Карпуку, заслуженій артистці України Аллі Опейді, до болю знайомим нам з пікетування «Досвітньої зорі» Володимирові Банаді й Ігорю Гузю та багатьом іншим.
(«Волинська газета», 2005 р.)
За матеріалами Державного архіву у Волинській області
підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (225) - 44.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (145) - 28.9%