Базар – не ринок

Базар – не ринок

На центральній вул. м. Ківерці фактично щодня та майже цілодобово процвітає торгівля. Базар став невід’ємною частиною життя цього невеликого райцентру, що на перетині залізничних та автомобільних шляхів сполучення, розташований зовсім близько від обласного центру, проте, як і інші подібні населені пункти, рано чи пізно втратить статус адмінцентру однойменного району.
Зрозуміло, що в місцевої влади в пріоритеті набагато стратегічніші завдання, ніж розмірковування на тему, що буде після того, як Ківерці залишаться сам на сам із ринковими реаліями і лише як центр управління об’єднаної громади. А думати про це треба вже зараз, бо децентралізація передбачає не лише збільшення повноважень, але й потребу наповнювати бюджет за рахунок власної ініціативи. Тому тема податків та зборів, безумовно, вийде на передній план, адже в тому числі й за рахунок цих коштів доведеться утримувати заклади соціально-культурної та медичної сфери, здійснювати будівництво та ремонт доріг і т. д. Тому «базарна тема» насправді є набагато серйознішою, ніж просто спроби одних продати товар дорожче, а других – купити його дешевше. 
Відтак стихійний базар у центрі або має припинити своє існування, або необхідне його облаштування зі створенням більш-менш цивілізованих умов як для продавців різноманітних продуктових та промислових товарів, так і для покупців. Наразі ж машини паркуються де завгодно, а власники різноманітного краму облаштовують свої «робочі місця» також виходячи з наявності підручних матеріалів та вільних місць на тротуарах…
Базар, словом, а не ринок.
Роман УСТИМЧУК.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (11) - 16.4%
Депутати, адже можуть його звільнити. (18) - 26.9%
Виборці, бо вони носії влади. (26) - 38.8%
Мені байдуже. (10) - 14.9%