Сташенка – на Олешка?

Сташенка – на Олешка?

На посаду ректора інституту післядипломної освіти облрада пропонуватиме екс-бютівця ПетраОлешка.
 
Відповідний проект рішення зареєстрований до розгляду чергової сесії обласної ради, що запланована на 2 липня. Нагадаю, попередній ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Михайло Сташенко позбувся крісла «з боями». Проекти рішень щодо завчасного розірвання контракту з цим керівником кілька разів виносилися на розгляду у сесійній залі, однак для їх прийняття не вистачало голосів. На захист ректора приїздила навіть голова профільного «освітянського» комітету Верховної ради України Лілія Гриневич. Зрештою термін дії контракту скінчився – і голова облради Володимир Войтович затвердив це власним підписом, як і відповідно – небажання продовжити контракт із паном Сташенком. 
Нещодавно на сайті облради оприлюднили перелік проектів рішень, винесених на розгляд чергової сесії. З-поміж них – проект, що стосується скандальної ректорської посади. У документі зазначається, що, враховуючи клопотання облдержадміністрації від 10 червня цього року та рішення профільної комісії, обласна рада вирішила: «1. Призначити Олешка Петра Степановича на посаду ректора Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти терміном на ___ рік. 2.  Доручити голові обласної ради  Войтовичу В.І.  укласти  контракт з ректором Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти  Олешком П.С. 3.  Контроль за виконанням цього рішення покласти на відділ з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області  виконавчого апарату обласної ради».
Чи проголосують у сесійній залі за працевлаштування колеги Петра Олешка, побачимо 2 липня. Поки невідоме й рішення профільної комісії, яку очолює лідер фракції «Батьківщини» у облраді Роман Карпюк. Втім, те, що посада ректора цього вузу чомусь стала політичною – уже факт. Михайло Сташенко був депутатом облради попереднього скликання, членом фракції біло-сердешних. Його заступником в інститут був відомий волинянам як заступник голови облдержадміністрації часів Анатолія Француза Володимир Панчишин. Нинішній кандидат на ректорське крісло – депутат облради 5 та 6-го скликань, нині позапартійний. Донедавна Петро Степанович був членом команди «Батьківщини», очолював районний осередок партії на Ківерцівщині. Але після того, як на останніх виборах до Верховної Ради України висунув свою кандидатуру в нардепи на одному окрузі (№23) з опозиційним Анатолієм Грицюком, рішенням бюро партії був виключений з лав біло-сердешних як «зрадник»… 
За фахом претендент на керівну посаду – вчитель історії та суспільствознавства. Тривалий час працював на виробництві, і лише у 2008-2010 рр. був доцентом кафедри гуманітарних  дисциплін Луцького інституту розвитку людини університету «Україна» (саме того університету, ректором якого є вже згаданий депутат облради Роман Карпюк). 
А ще Петро Олешко – відомий поборник відродження традицій козацтва. Та чи здобуде він, окрім бутафорної отаманської, ще й ректорську булаву, покаже прийдешнє волевиявлення.
Олена ЛІВІЦЬКА. 
На фото автора: Петро Олешко – у сесійній залі облради. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (4) - 20%
Депутати, адже можуть його звільнити. (7) - 35%
Виборці, бо вони носії влади. (4) - 20%
Мені байдуже. (5) - 25%