5 років із конфіскацією

5 років із конфіскацією

Минулого тижня Рожищенський районний суд розглянув справу щодо двох місцевих молодиків. Один із них був причетний до реалізації наркотиків. А інший, окрім цього, займався виготовленням та збутом наркотичних речовин.

Як стало відомо під час відкритого судового засідання, 4-курсник місцевого коледжу полюбляв курити марихуану. Аби трохи зекономити на наркосировині, через Інтернет іще навесні купив собі зернята цієї рослини. Потім посадив їх на території Рожища (щоби подалі від людського ока, обрав берег Стиру).

Із десяти зернят, що їх придбав за 30 гривень, виросло три рослини. Їх 4-курсник висушив, порізав, зважив і порозкладав у паперові пакети, які сховав собі в шафу.

Спершу молодик планував використовувати коноплю виключно для себе. Та коли почали надходити телефонні дзвінки з пропозицією продати марихуану за ціною 0,80 г – 80 гривень, студент спокусився, про що невдовзі пожалкував.

Адже як виявилося згодом, серед клієнтів були юнаки, спеціально підіслані працівниками МВС, а гроші, що їх отримував 4-курсник, належали також і правоохоронному відомству.

Отож, у наркобізнесі молодик покрутився недовго. Однак звідти разом зі своїм «помічником» попрямував на лаву підсудних.

Самого 4-курсника, а також його товариша 2-курсника, який допомагав зі збутом коноплі, судили за ст. 307 ч. 2 Кримінального кодексу України («Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, … вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб … у місцях масового перебування громадян…»).

За такі протиправні дії студентам загрожувало позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

Проте Рожищенський районний суд врахував, що дотепер молодики до кримінальної відповідальності не притягалися, з місця проживання та навчання характеризуються позитивно, свою вину визнали повністю та у вчиненому розкаялися.

Отож, постанова про накладення арешту на майно студентів була скасована. А самі вони отримали три роки умовно й наразі перебувають на підписці про невиїзд.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%