Музика дисидентів

Музика дисидентів

28 серпня Луцький джаз-клуб та Рівненський джаз-клуб «Джем» спільно з Волинським молодіжним громадським об’єднанням «Єднання» і Благодійним фондом «Співдружність-Волинь» під патронатом Генерального консульства Республіки Польща в м. Луцьку у Замку Любарта розпочали, а наступного дня тріумфально завершили VІІІ Міжнародний джазовий фестиваль. 
Уже дебютного вечора перед вишуканою та вимогливою публікою виступили «Lutsk Jazz Friends», «Джазові історії з Олексієм Коганом», «Анна Чайковська & Acoustic Quartet» (Україна) – «Tomasz Wendt Quartet» (Польща), «Резус блюз». А в суботу на сцену вийшли Макс Тавріческий, Театрально-джазовий перфоменс «По білому» (театр «Гармидер» & гурт Дайте спокій), а також «New Bone» з Польщі. Завершальним акордом феєричної програми став традиційний джем-сейшн.
Оскільки культурним міжнаціональним цінностям у сучасній Європі надається величезне значення, то спеціальний гість фестивалю, депутат Європейського парламенту Джулі Уорд провела для всіх зацікавлених майстер-клас на тему «Вплив культури на політику ЄС».

Варто відзначити, що масштабний міжнародний захід виконав іще одну важливу місію: волонтери зібрали достатню кількість пожертв для лікування поранених бійців АТО та підтримки родин загиблих воїнів. В усякому випадку, журналіст і благодійник Мирослав Ватащук із однодумцями зустрічали чи не кожного відвідувача фестивалю буквально на вході до замку, і фактично всі ділилися своїми коштами на благородну мету. 
Власне, джазова феєрія могла би відбутися й на вищому рівні (сприянні з боку облдержадміністрації, Луцької міськради, ТОВ «Кромберг & Шуберт», облфілармонії, громадського об’єднання «100Вт», лаунж-клубу «Sky bar», рекламних компаніїй «LED Studio» та «Штрих» були й так доволі відчутними), якби безпосередньо адміністрація Історико-культурного заповідника «Старе місто» сумлінніше поставилася до своїх обов’язків. Як стало відомо з достовірних джерел, спочатку чиновники хотіли запровадити плату в розмірі 10 грн за вхід (а фестиваль проводився безплатно для всіх охочих!), а потім виникла доволі незрозуміла ситуація з фірмами, що організували виїзну торгівлю: замість одних прибули інші…

Хоч би там що, але VІІІ Міжнародний джазовий фестиваль відбувся. І він ще на крок наблизив Луцьк до давньої та славної історії Волині, коли наш край був справді європейським: не за географічним розташуванням, а за способом життя, якому були притаманні свобода, демократія і відповідальність. Може, саме тому в СССР так ненавиділи джаз, бо вважали, що ця музична течія притаманна виключно вільним та самодостатнім людям, а тотальна імпровізація ефективно ламала всі ідеологічні догми?
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: на трубі грає президент Луцького джаз-клубу Олег Баковський, який першого дня виступив зі своїми двома синами; консул із питань культури Кшиштоф Савіцкі із гостями з Варшави.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%