Найстарший майстер лісу

Найстарший майстер лісу

Дмитро Захарчук – жива легенда волинського лісу. На одній і тій самій майстерській дільниці в Чорторийському лісництві, що колись належало до Маневицького держлісгоспу, а останні роки – до Поліського лісопідприємства,  він працює майже чотири десятки років поспіль. Щороку у вересні Дмитро Петрович святкує дві гарні дати – день народження і професійне свято. Цими днями йому виповнилося 75 років!
Разом зі своєю дружиною Тетяною Володимирівною проживає Дмитро Петрович на хуторі, розташованому приблизно за 5 км від с. Новосілки (до цього села належить хутір), і вважає тихе та спокійне життя на віддалі від цивілізації подарунком долі на схилі літ. 
– Ні про що не тривожимося, бо маємо все необхідне, – каже голова подружжя. Й справді, господарка Дмитра Петровича і Тетяни Володимирівни величенька: кури, гуси, качки, індики, свині, дві корови, кінь, бичок... Є в господарстві навіть екзотичні птиці, які потребують особливого догляду, – павичі. Якось Дмитро Петрович прочитав у газеті, що один чоловік із Рафалівки розводить таких птахів. Тож, загорівшись великим бажанням їх придбати, поїхав і купив. 
– Але розвести потомство павичів ніяк не вдається, – журиться. – То шуляк нападе, то лис... Побачимо, як далі справа піде.
Часто на хутір до своїх батька-матері навідуються діти, онуки. Перша дружина Дмитра Петровича померла 10 років тому. У спільному шлюбі з нею він виростив п’ятеро дітей. Усі вони вже мають свої сім’ї, окрім наймолодшої Наталії. Одна із доньок – Галина – працює Будківським сільським головою. 
А Тетяна Володимирівна, яка теж залишилися без чоловіка, діждалася вже правнуків.  
– Чи не сумуєте на хуторі? – запитала у 67-літньої господині. – Піти у гості нема ж до кого. Сусідніх хутірських помешкань не так уже й багато, до того ж, один від одного вони розташовані далеченько... 
– Коли чоловіка не було вдома, то я й за бджолиними роями стежила, аби не полетіли. – зізнається жінка. – Сама пускала рій у вулик. А зараз я вже вправно доглядаю за бджолами. Вмію качати мед... А що стосується Петровича, то він любить ліс. Це його життя, його покликання. Бувають періоди, коли щоночі йому доводиться ходити на чергування до лісу.
Якщо потрібно лісогосподарські стовпчики порозвозити, то Дмитро Петрович запрягає у підводу коника. Якщо потрібно віддалену територію відвідати – сідає на мотоцикл, якщо ж недалеко в рейд поїхати, то велосипедом добирається.  
– Він має гарний авторитет серед людей, – відгукується про ветерана лісничий Чорторийського лісництва Андрій Солопчук.  
Цьогорічну весняну лісокультурну кампанію Петрович на своїй майстерській дільниці завершив першим не тільки в Чорторийському лісництві, а й у лісгоспі. Тож молодші лісівники бажають ветерану і в сто літ ще деревце посадити!
Світлана МІСЬОНГ. 
На фото автора: Дмитро Петрович із Тетяною Володимирівною.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%