КВІТуча брехня міністра КВІТа

КВІТуча брехня міністра КВІТа

Майстер спорту з фехтування, котрий на хвилі Революції гідності проник у крісло міністра освіти і науки, другий рік поспіль знущається над тисячами волинських школярів. 
4 вересня 2015 р. у Будинку уряду відбувся брифінг міністра освіти і науки України Сергія Квіта на тему «Початок нового навчального року».
Як бадьоро інформує про цей буденний захід відомча прес-служба, Сергій Квіт сповістив: «Цей навчальний рік розпочався у 17378 загальноосвітніх навчальних закладах країни. До перших класів у 2015 р. зараховано понад 414 тис. дітей. Також у новому навчальному році кількість учнів у школах збільшилася на 38 тис. і наразі становить 3 млн 795 тис. Тенденція до зростання кількості учнів пов’язана з підвищенням народжуваності в ці роки». 
Не вдаючись до дискусій, який безпосередній стосунок має сам чиновник та його підлеглі до «підвищення народжуваності» та збільшення кількості першокласників, наведемо ще одну цитату: «Сергій Квіт розповів про позитивну тенденцію. До початку навчання в країні відкрилися 7 шкіл-новобудов: дві – у Києві, три – в Київській області, по одній – у Полтавській і Тернопільській областях. Також до кінця року планується завершити будівництво чотирьох новобудов у Львівській області». 
«Це невелика, але в наш час дуже позитивна статистика», – зазначив Сергій Квіт.
Тобто 12 нових шкіл у багатомільйонній Україні, де щодня за парти сідає 3 млн 795 тис. учнів, Сергій Миронович вважає «позитивною тенденцією», тоді як про законсервовані новобудови (наприклад, надсучасна школа №27 у Луцьку) його фактично не цікавлять.
Але тіснота в загальноосвітніх навчальних закладах – це лише вершина айсберга проблем. Наступна заява Сергія Мироновича свідчить, що він або взагалі не володіє ситуацією із забезпеченням учнів підручниками, або існує в якомусь паралельному світі, видаючи бажане за дійсне.
Ось офіційне тлумачення його слів, подане прес-службою МОН: «Міністр також наголосив, що у 2015 р. учнів загальноосвітніх навчальних закладів забезпечують підручниками безоплатно. Цього року також має місце затримка з підручниками для учнів 4-х та 7-х класів, але вони вже друкуються. «Кошти на безкоштовне забезпечення підручниками учнів цих класів були знайдені у серпні. Половину коштів забезпечує Державний бюджет, а половину – виділяють області. Виділення коштів із обласних бюджетів підтвердили всі голови держобладміністрацій на засіданні уряду», – повідомив Сергій Квіт.

Міністр запевнив, що всі посібники будуть безоплатними. «Ми забезпечили підручниками усі школи. Ніхто не має права вимагати з батьків гроші за це», – наголосив Сергій Квіт». 
Але насправді картина виглядає діаметрально протилежною. Не кажучи вже про поодинокі випадки, коли, наприклад, у школах Ківерцівського р-ну першокласникам навіть не вистачило «Букварів», звернемо увагу на хронічну вакханалію з виготовленням та забезпеченням учнів 4-х і 7-х класів книжками, котрі за непрозорими тендерними процедурами мають забезпечити засвоєння дітьми нової навчальної програми. Так-от, ці діти і торік через безвідповідальну роботу Сергія Квіта «енд компані» отримали книжки посеред навчального року. З 1 вересня 2015-го ніяких змін на краще не відбулося: наприклад, для четвертокласників у м. Луцьку не вистачає 26914 підручників, а для учнів 7-х класів – 38052. Помножте цю кількість на 16 районів та ще 3 міста обласного підпорядкування, і ви отримаєте майже мільйонний дефіцит книжок! Як учителям організувати навчально-виховний процес, як дітям освоювати фізику, хімію, біологію, зарубіжну літературу без посібників?! 
«За словами міністра, учні і батьки за бажанням можуть скористатися новими додатковими сервісами, де можна «скачувати» підручники з Інтернету. «У нас є депозитарій, де можна безоплатно скачувати підручники для 1-го, 2-го, 5-го, 6-го класів, –  повідомив Сергій Квіт. – Також є приватні ініціативи, розвиток яких міністерство вітає, бо це додаткова можливість забезпечення підручниками школярів».
До такого ноу-хау навіть попередник Сергія Мироновича – одіозний Дмитро Табачник (неофіційне псевдо – «генерал Діма») не додумувався! Не кажучи вже про шкідливість сучасних моніторів для дитячих очей, нагадаємо столичному міністрові: мережею Інтернет покрита далеко не вся територія Волині, а в наших містах та селах живуть не такі заможні люди, щоб у кожного вдома був комп’ютер із доступом у світову павутину! Ну а щодо «приватних ініціатив», розвиток яких «міністерство вітає», то це, вочевидь, «пряма наводка» для Антикорупційного бюро та Генпрокуратури, бо спочатку Сергій Квіт застерігає батьків не купувати за власні гроші якісь книжки, а потім скеровує до якихось таємничих бізнесменів, які намагаються на «Букварях» «збити» капітал…
Ще одна пародія на благополуччя – в заяві міністра про забезпечення малокомплектних навчальних закладів «шкільними автобусами»:
«Ми зараз вивчаємо питання фінансування шкільних автобусів. Скільки області дадуть коштів на автобус, стільки ж рівно додасть уряд, тобто програма «Шкільний автобус» розвиватиметься», –  повідомив Сергій Квіт.
Окрім того, протягом року коштом місцевих бюджетів цього року придбано 10 шкільних автобусів: у Харківській області – 5, Луганській – 3, Черкаській – 2. Вінницька область поповниться ще 6-ма автобусами».
Як кажуть, усі стають і вигукують «Браво!», а жіночки в повітря чепчики жбурляють. На всю Україну купили аж 10 «шкільних автобусів», і всі – не за гроші МОНу! А скільки регіони (зокрема й багатостраждальна Волинь!) віддали їх для потреб бійців АТО, Сергій Квіт, вочевидь, і в снах не бачив…
Чи варто дивуватися такій доволі екстравагантній поведінці Сергія Мироновича? Навіть побіжний огляд його біографії свідчить, що 50-річний уродженець м. Ужгород після закінчення львівської школи строкову службу в армії проходив не в кирзових чоботах, а в адідасівських кросівках (зарахували в спортроту, де юний Сергій Миронович управлявся у фехтуванні).
Скориставшись пільгами для звільнених у запас, через підготовче відділення Київського держуніверситету він потрапив на факультет журналістики, який закінчив у 1991 р. Потім – нетривала робота редактором відділу журналу «Слово і час», у кількох газетах і журналах, сплеск патріотизму в організації «Тризуб», а з 1996-го – науково-викладацька стезя.
На посаду міністра він потрапив теж доволі екстравагантно: 21 лютого 2014 р. у споруду Міносвіти та науки вламався т. зв. «студентський актив», який, попри інші кандидатури (Михайло Згуровський, Лілія Гриневич, Ірина Фаріон), настояв на тому, щоби міністерські регалії приміряв на своїх плечах саме Сергій Миронович. Ніхто не здивується, коли дізнається: персональний склад цих «активістів» був переважно зі студентів приватної Києво-Могилянської академії, яку з 2007-го очолював професор, декан факультету соціальних наук та соціальних технологій Сергій Квіт…
Усе б йому можна пробачити, якби після свого призначення Сергій Квіт змінив злочинну систему в МОН, яка процвітала за часів Дмитра Табачника. Але цього не відбулося. Епопея ж із відсутністю підручників для десятків тисяч учнів четвертих і сьомих класів свідчить, що схеми минулого залишаються актуальними, і від них продовжують страждати вчителі, школярі та батьки. 
Ну, а нова програма, за якою з 3,5 год. на тиждень для семикласників зменшено викладання української мови до 2,5 год., узагалі – ні в тин ні в ворота! 
Ви, Сергію Мироновичу, в якій країні «трудитеся»? І на кого?
Володимир ДАНИЛЮК.
На фото із сайта Міносвіти та науки і «Вікіпедії»: Сергій Квіт каже, що всі українські школи цьогоріч забезпечать безкоштовними підручниками; 27 листопада 2014 р., перший склад уряду Арсенія Яценюка: Сергій Квіт – за спиною у Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана.
Від редакції. Щоб отримати кваліфіковану відповідь із приводу перспективи забезпечення учнів 4-х і 7-х класів новими підручниками та дізнатися, скільки «Шкільних автобусів» у 2015 р. відомство Сергія Квіта збирається купити для потреб наших дітей, «Волинська газета» скерувала в МОН офіційний запит. Відповідь буде опубліковано в повному обсязі.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%