Сторінками минулого

Сторінками минулого

80 років тому
Споживча Кооператива
Мале с. Острів Любомльського повіту є досить віддалене. Але й тут засновано рільнично-споживчу кооперативу, що дуже добре розвивається. Побудувала вона власний дім і льодовню, котра є необхідна для перепоховання риби. На останніх загальних зборах Кооператива, що об’єднала 87 членів і 133 селянські господарства, ухвалила приступити до побудови збіжевого магазину, в котрому члени мають зібрати збіжжя, а весною давати тим, хто його найбільше потребуватиме.
(«Рільник», 1935 р.)
65 років тому
Двері до навчання
Велика радість жити в Країні Рад, де так активно дбає більшовицька партія і радянський уряд про народ. За часів панської Польщі я не міг мріяти про освіту, а зараз набув спеціальності кваліфікованого колгоспного рахівника. Та не тільки я один. Такою ж спеціальністю оволоділи нинішнього року ще 123 моїх товариші. Спасибі радянській владі за те, що вона відкрила нам широкі двері до навчання.
На фото: радянський плакат.
(«Червоний прапор», 1950 р.)
30 років тому
Оновлена горілка
Луцький спиртогорілчаний комбінат із нагоди ювілею нашого міста вирішив підвищити культурний рівень лучан досить оригінальним способом. Із гастрономів Луцька любителі древнього 40-градусного напою тепер виносять пляшки «Столичної» з маленьким, але любовно приклеєним  ярличком «Луцьку – 900 років».
(«Молодий ленінець», 1985 р.)
15 років тому
ЛуАЗу – 45

Луцькому автомобільному заводу виповнилося 45 років. За цей час від ремонту автомобілів ГАЗ і ЗІС та виробничих запчастин до них, а пізніше – виготовлення авторемонтних польових майстерень підприємство перейшло до випуску вантажного всюдихода «Волинянка». З 1967-го по 1982-й рік з конвеєра заводу зійшло 100 тисяч автомобілів. Сьогодні триває виробництво і розробка нових моделей ЛуАЗу, налагодження складання УАЗів і ВАЗ-21093, яких вже випущено 100 штук.
На фото з «Вікіпедії»: «Волинянка» 90-х років.
(«Досвітня зоря», 2000 р.)
10 років тому
Торф горить
За два дні, 21-22 вересня, виникли три пожежі на торфовищах у Камінь-Каширському та Ковельському р-нах. Напружена ситуація із займанням торф’яних масивів зараз склалася в Старовижівському р-ні біля с. Лисняки, де пожежа охопила близько 8 га. На даний час місце пожежі обкопане, розвиток пожежі припинений. На місці загорання працюють підрозділи районного відділу УМНС області, організоване чергування місцевої пожежної охорони с. Смідин.
Там буде «ТамТам»
Уже цієї осені планується урочисте відкриття нового торговельного гіперцентру «ТамТам». Ініціаторами проекту виступили корпорація «Пакко» та СП «Західна нафтова Група». Гіпермаркет будується за сучасними європейськими технологіями. Для налагодження торговельного процесу та впровадження новітніх технологій залучили фахівців із Литви та Польщі. Асортимент «ТамТаму» налічуватиме більше 40 тис. іменувань. Привозитимуть їх із різних куточків світу. Ціни теж обіцяють бути помірними.
(«Волинська газета», 2005 р.)
За матеріалами Державного архіву у Волинській обл.
підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (225) - 44.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (145) - 28.9%