Сторінками минулого

Сторінками минулого

80 років тому
Уміння «втирати сльози»
Совітська жандармерія «перещиголяла» своїх царських учителів, особливо в умінні «втирати сльози». У 15 років по оголошенні самостійної радянської України гинуть під стінками від куль совітських жанджармів не тільки українські патріоти, а й навіть українські… комуністи. Культуру й науко скуто в кайдани московського ленінізму. Національну школу знищено. Забито живий дух української землі, вмерло від голоду багато мільйонів людей і занотовано факти людожерства.
(«Українська нива», 1935 р.)
70 років тому
Вічна проблема
Із великим старанням трудящі почали впорядковувати Луцьк. На жаль, любові не відчувається в окремих наших керівників¸ на ім’я яких надходить багато скарг. Скажімо, вул. Шевченка ніколи не підмітається. Біля колишнього моста Бена лежить купа гною. А йдучи по вул. Ковельській, доводиться робити великі «акробатичні стрибки», щоб менше забруднитися. Посеред дворів лежать нечистоти і сміття.
(«Радянська Волинь», 1945 р.)
65 років тому
Мир переможе війну

Миру хочуть радянські люди, а не війни. Її хочуть англо-американські імперіалісти. Ми не хочемо війни і не боїмося загроз американських імперіалістів. В ім’я миру, в ім’я зміцнення могутності Батьківщини ми працюватимемо ще самовідданіше, ще наполегливіше. Мир переможе війну!
На фото: радянський агітаційний плакат.
(«Радянська Волинь», 1950 р.)
30 років тому
Відкриття 

Нещодавно відкритий Будинок вчителя, який розмістився у колишньому Палаці щастя, що по вул. Шевченка, по праву можна назвати палацом. Підіймаєшся новенькими мармуровими сходами і мимоволі замилуєшся чудовим інтер’єром. Це ще одне наочне свідчення турботи партії про складний фах педагога, результат втілення шкільної реформи.
На фото: ось так виглядає нині «колишній палац.
(«Молодий ленінець», 1985 р.)
15 років тому
Холмська Богородиця повертається 
Серед найбільших святинь нашого народу є чудотворна ікона Холмської Богородиці, яка належить до часів Київської Русі. У повоєнні роки отець Гаврило Коробчук, батько знаменитої майстрині народної творчості Надії Горлицької, перевіз чудотворну ікону на Волинь. Згодом більш як півстоліття вона зберігалася на Івано-Франківщині. І ось тепер повернулася на Волинь. Було підписано договір про безкоштовну передачу цієї ікони Надією Горлицькою у довічну власність краєзнавчому музею. Після закінчення реставрації та детальної експертизи ця безцінна святиня буде виставлена на огляд у музеї Волинської ікони.
(«Досвітня зоря», 2000 р.) 
5 років тому
Під арештом
Екс-начальник управління житлово-комунального господарства Луцького міськвиконкому, депутат міської ради Тетяна Семенюк 26 вересня арештована. Мас-медіа про це стало відомо під час оперативної наради при голові облдержадміністрації безпосередньо з уст Бориса Клімчука. Тут не йдеться про політичні переслідування, наголосив він, бо причиною арешту стали земельні питання. Справа Тетяни Семенюк – на контролі в Генпрокуратурі України.
(«Волинська газета», 2005 р.)
За матеріалами Державного архіву у Волинській області
підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (208) - 45.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (122) - 26.9%