Грибна Мекка

Грибна Мекка

Сезон грибного божевілля на Волині стартував. Чого тільки не роблять із грибами наші працьовиті люди: і  смажать, і маринують, і морозять, і край доріг продають, і на ринках, і потягами до Одеси возять… А хто ще не знає, що півлітрова баночка білих (звичайно, не одна) –  це майже як світязькі вугрі, своєрідна волинська валюта, за яку багато що купується і продається? Особливо – доброта якогось київського «смотрящого». Думається, що потроху гриби і чорниці витісняються іншими волинськими щедротами, тож скоро багажники трамбуватимуть чимось більше схожим на «сонячне каміння». Але це таке. 
Поки ж увесь поліський трудовий люд – або у процесі тихого полювання, або тихо мріє про таку можливість. На луцьких ринках лісової продукції вистачає: за кошик білих просять 200 грн, маслюки продають по 30 грн за кілограм. А от поліщуки із глибинки не дуже люблять торгувати впольованим на базарі. І причина тут – у грибній математиці: ніхто нікуди грибів не возить, їх сушать та продають заготівельникам, що набагато вигідніше. На Камінь-Каширщині, для прикладу, є села, де люди за більш як десяток літ виробили схему реалізації сушених дарів лісу. До того ж, на волинські гриби давно підсадили всю Одесу. І якщо раніше переважно торгували там самотужки, то нині уже мають постійних замовників, яким просто постачають продукцію:
«А ми разом у хаті не живемо, – казав мені якось господар із с. Іваномисль Камінь-Каширського р-ну. – Влітку на заробітках я (на будівництві, – авт.), а цілу зиму – моя жінка (в Одесі на базарі торгує сушеними грибами, – авт.), тож мушу бути на хазяйстві. Отак хату і поставили!». Вір не вір, а така вона – поліська правда. Та й кривда…
А поки сезон триває, читачі «Волинської газети» діляться з нами цьогорічними світлинами з тихого полювання. Конкурс такого «грибного селфі», безумовно, виграв житель Любешова, давній шанувальник видання Святослав Колб. Молодий чоловік працює на держслужбі, а увесь вільний час витрачає на активний відпочинок на природі. І, як бачимо зі світлини – з користю. 
Крапку до грибної теми вирішили поставити рецептом смаколиків із глибинки. Люб’язно цікавим і смачним рецептом маслюків у томатному соусі поділилася наша читачка Надія Любчик із с. Березна Воля на Любешівщині.
Так-от, за порадою Надії Андріївни, 3 кг варених маслюків треба залити 1 скл. томатної пасти, 0,5 скл. олії, 1 ч. л. цукру, 1 ч. л. солі. Усе це тушкувати півгодини. Викласти у підготовлені банки, потім стерилізувати в банках ще 30 хв. Результативного вам тихого полювання і – смачного!
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото: Святослав Колб із Любешова.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%