Сторінками минулого

Сторінками минулого

80 років тому
Поділ нового мільйона
П. Казимір Чарторийський є власником однієї з четвертинок нумеру 163.490, на який 21 біжучого місяця впала вигра в 1 мільйон злотих. Мешкає в Познані, де провадить гандльові інтереси. Коли ми запитали, що він робитиме з виграшем 200 тисяч злотих, відповів:
– Щастя впало на мене так несподівано, що тимчасом не знаю, на що їх уживу… Вважаю своїм обов’язком частину вигри виплатити п. Х., котра грала на цей нумер у попередніх лотереях.
(«Українська нива», 1935 р.)
75 років
Оволодівають військовою спеціальністю
Луцький міськком КП(б)У організував на допомогу комуністам в опануванні військовою спеціальністю ряд гуртків по вивченню автоматної справи, мотоцикла, гвинтівки, ручного і станкового кулеметів, авіамотора. Зараз вже розпочали працювати гуртки по вивченню гвинтівки, авіамотора, ручного і станкового кулеметів.

На фото «Волинських новин»: ось такі були літаки (И-153) на військовому аеродромі Луцька, літо 1940 р.
(«Радянська Волинь», 1940 р.)
70 років тому
Трудове влаштування демобілізованих 
До 1 жовтня в м. Луцьк прибуло 168 демобілізованих першої черги. Міський комітет КП(б)У за цей час уже допоміг влаштуватися на роботу понад 120 чоловікам. Серед них є чимало комуністів і комсомольців, які пройшли великий бойовий шлях, виросли в здібних організаторів і воєначальників. Так, демобілізованих Омельчука М. Я. – затверджено інструктором міського комітету КП(б)У,
Железняка Г. Д. – директором млинзаводу №8, Бобровського О. С. – заступником директора Луцького елеватора «Заготзерно». Міськком КП(б)У доручив керівництву міськради негайно замовити і перевезти в Луцьк необхідну кількість палива для забезпечення на перший раз демобілізованих. Проте час минає, а в міській раді поки складають списки, від яких тепла, звичайно, небагато. 
(«Радянська Волинь», 1945 р.)
55 років тому
Спекулянтка 

У приміщення контори правління міським ринком запросили Гапонюк Єву. Перед нами на столі її товар – дріжджі, привезені з Білорусії. За кожну 100-грамову пачечку в неї встановлена такса – 5 крб при вартості 60 коп. 
– Це я купила для себе, – зухвало заявляє спекулянтка. Але спіймана на гарячому, вона витягує з усіх кишень виручені гроші.
Дивно, як люди у формі залізничника, провідниця з резерву провідників так безсоромно поводить себе, використовує своє службове становище для наживи.
(«Прапор Леніна», 1960 р.)
30 років тому
Демократія справжня і фальшива
…В СРСР діє 51,6 тис. народних депутатів. Серед народних обранців в органах державної влади усіх ступенів більш як 44% – робітники, майже 25% – колгоспники.
…У конгресі США нема жодного робітника. Місця тут відведені 174 бізнесменам і банкірам, 38 великим фермерам. Більше половини членів конгресу мають активи в півмільйона доларів.
(«Молодий ленінець», 1985 р.)
За матеріалами Державного архіву 
у Волинській області
підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (225) - 44.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (145) - 28.9%