Медики в кольорах «хакі»

Медики в кольорах «хакі»

Сержант перетворився на другу маму… для тракториста! 
Для жителів с. Талаковка Донецької обл. звуки вибухів – не дивина. Терористи часто обстрілюють цей населений пункт. Але цього разу вибух стався відразу, без звуку пострілу. Одинокий вибух у полі за селом… Смертоносний метал розрізав тишу не з повітря, а із землі… 
Коли цікавість пересилила страх, селяни вийшли подивитися, що відбулося, та побачили палаючі залишки трактора, біля яких лежав поранений тракторист. 
Це поле було заміновано бойовиками, і всі в селі знали про небезпеку. Невідомо, чому тракторист злегковажив і поїхав, та й, зрештою, це вже було не так важливо. Треба рятувати людину! 
Місцеві жителі викликали швидку допомогу та міліцію, і невдовзі працівники цих служб уже стояли на дорозі, навпроти місця трагедії, але не наважувалися вийти на мінне поле. 

На щастя для потерпілого, поруч розмістилися позиції 14-ї окремої механізованої бригади. Старший лейтенант медичної роти Віталій Руснак та сержант Руслан Варава відразу погодилися допомогти. Чекати на приїзд саперів не було часу. Тракторист міг загинути від отриманих опіків та поранень. 
– Ми виїхали на поле і поволі поїхали до трактора, – розповів Віталій Руснак. – У механізатора нога та голова були посічені осколками, на тілі – множинні опіки. Якщо б ми запізнилися з допомогою, людина просто загинула б…
– А назад як вибралися? – запитую.
– Їхали заднім ходом по своїх слідах, – відповів Руслан Варава, який вів машину.
– То, виходить, у тракториста того дня був другий день народження? Ви ж практично подарували йому життя! 
– Можна і так сказати. Хоча дивне порівняння. Не думав, що колись буду у ролі мами, – посміхнувся лікар Віталій.

Окрім імовірності натрапити на міну, військові медики наражалися на небезпеку артилерійського чи мінометного обстрілу. Позиції ворожих військ розташовані менш ніж за кілометр від місця подій, де простір вільно прострілюється…
Залишається лише додати, що командир медроти 14-ї окремої механізованої бригади Ігор Григорьєв зібрав навколо себе справжніх професіоналів та ентузіастів своєї справи. Більшість із особового складу роти були «на гражданці» медиками високої кваліфікації. І стоматолог Максим Бабур, і викладач кафедри анатомії Буковинського медуніверситету Віталій Руснак, і багато інших мали законні підстави не іти до армії. Здавалося б, навіщо? Вони відчувають повагу людей, що їх оточують, можуть заробляти в мирному житті... Але на Україну напав ворог, і вони зробили так, як личить справжнім – пішли захищати Вітчизну. 

Це заслуговує на вдячність та повагу.
А щодо такого специфічного підрозділу, як медична рота, то про військових медиків та санітарів зазвичай не часто пишуть статті та знімають фільми. Бо специфіка їхньої роботи полягає не в тому, щоб піднімати бійців в атаку: головне – врятувати життя поранених. Як бачимо, не тільки з числа військовослужбовців нашої армії, але й місцевого населення. 

Стосовно 14-ї ОМБР слід нагадати: штаб цієї бригади дислокується у Володимирі-Волинському. Раніше вона мала іншу назву, а тому в історії новітньої російсько-української війни більше відома як 51-ша… Та, що першою організовано виступила на східні рубежі, отримавши максимальну підтримку та забезпечення від населення Волині, котре віддало в її лави найкращих своїх синів. Та, на яку напали підступні бандити під Волновахою… Та, котра стікала кров’ю під Іловайськом… Та, яка зуміла вирватися з оточення під Дебальцевим… Та, яка продовжує кувати нашу перемогу по всій лінії фронту і зараз.
Владя ЯКУШЕВ, 
начальник прес-служби 14-ї ОМБР ОК «Захід».
На фото автора: ось такі вони, лицарі «фронтової невідкладної допомоги» на Донбасі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%