Такого лісу не вкрадеш…

Такого лісу не вкрадеш…

На лісокомплексі ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» кипить робота. На нижній склад прибуває «лісовий урожай» – хлисти, баланси, дрова. Сосна, осика, дуб, вільха… 
Ось під’їжджає черговий лісовоз, стає під розвантаження. Велетень-кран підхоплює в’язанки важкого кругляку, переносить на розвантажувальний майданчик. Стропальник Святослав Марчак від’єднує сталеві гачки, і до роботи беруться крижувальники Вадим Кравчук та Степан Кулакевич. Кожну деревинку за допомогою металевого багра перекочують на стрічку конвейєра, яка й тягне важкий кругляк до потрібного місця. «Лісовий урожай» сортують залежно від породи та сорту деревини. Для кожної виділено свій карман.
– У нашій бригаді працює семеро, – розповідає майстер Роман Степасюк. – Від нашої роботи напряму залежать прибутки підприємства. Правильно визначена сортність деревини може значно збільшити ціну балансів. Ось погляньте: цю вільшину можна віднести як до дров, так і до ділової деревини. За рахунок такого якісного сортування і досягаємо більшої рентабельності, це суттєво позначається і на зарплатні. Тож усі працівники ставляться до своїх обов’язків дуже відповідально. За добу ми відвантажуємо до 150 кубометрів готової продукції.
Щодо вантажообороту, то він на лісопереробному комплексі – в десятки разів більший і сягає до 2 тис. кубометрів деревини.
Тут же порядкує й інженер електрообліку деревини Андрій Головійчук. Він також – «контроль»: перевіряє, чи на на лісосіці правильно поставили сортність, чи всі баланси промарковані, мають чіпи.
– Бачите: на кожному балансі є чіп, – показує інженер. – За ним можна визначити, де, коли і ким вони заготовлялися. Всі ці дані заносяться у кишеньковий персональний комп’ютер – він завбільшки з мобільник, звідти передаються в електронну базу лісгоспу. 
– Чи важко було освоїти роботу на КПК? – цікавлюся в Андрія.
– Так він же працює, як будь-який комп’ютер чи телефон, – мовить. – Окрім мене, електронним обліком деревини на лісопідприємстві займаються майстри – Тарас Бобко і Тарас Стеренчук, також усі шестеро лісничих та їхні помічники. Тож є з ким і порадитися…
Відтепер не тільки ДП «Володимир-Волинське ЛМГ», а й усі державні лісопідприємства Волинського ОУЛМГ деревину, яка надходить із лісосік, маркують ще під час заготівлі, дані заносять до бази електронних даних. Такої деревини не вкрадеш. Це спрощує роботу і правоохоронців, які в дорозі можуть перевірити походження вантажу. 
Сергій ЦЮРИЦЬ. 
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%