Тест на відданість

Тест на відданість

От хтось скаже, що справжнє кохання буває тільки з першого погляду, але знайдуться і ті, хто любов відчув пізніше, з якогось енного  разу. І, думаю, не прогадали, бо таке почуття витримало іспит на зрілість, його не погасили життєві бурі та незгоди. Хочете доказів, чи то пак фактів?..
Юрій Потапов, колишній військовий, народився в Луцьку, але зараз проживає за межами Волині, час від часу навідується до рідного міста. У шлюбі вже 45 років. Тож Юрій Миколайович розповів свою історію знайомства і кохання як доказ, що інколи пристрасть і любов – два різних почуття, бо перше – жагуче, п’янке, проте швидкоплинне, а друге – як тиха спокійна ріка… 
– Як військовому доводилося часто бувати у довготривалих відрядженнях (служив на кораблі), змінювати місце служби. Не знаю, чи ще якась би жінка витримала оці мої часті плавання, мою відсутність, зберегла вірність, ще й ростила доньку, створювала затишок у домі, ніколи не скаржилася на труднощі. А от Софія змогла, може, тому, що має таке «мудре» ім’я ? – посміхаючись, каже чоловік із сивиною.
…Їхня історія зустрічі почалася з того, що молодого офіцера перевели служити у торговий порт. Коли траплялася вільна хвилинка, Юрій ішов на танці в профспілковий клуб разом зі своїм другом Віктором. Ооо, на молодих військових дівчата задивлялися, тож, як каже, міг обирати будь-яку красуню. Одного разу запросив до танцю Софію. Вона не вписувалася у його смаки: маленького зросту, сором’язлива, щупленька, не дуже балакуча, з великими сірими очиськами. Згодом у компанії Віктора та його подруги кілька разів ходили в кіно, на морозиво, пляж. Нічого начебто серйозного. Навіть не цілувалися, тим паче до інтиму не доходило. Для нашого часу дивно. Еге ж?
– Мене незабаром переводять – аж на Камчатку. Ми із Сонею навіть не писали один одному… Нарешті мені дали відпустку в кінці року. Дорогою додому вирішив заїхати провідати Віктора (він залишився служити в тому місті). І ось я приїжджаю – а мене на вокзалі зустрічає мій товариш і ... Софія зі своєю подругою. Поїхали до Федора, посиділи, поспілкувалися. Тут на мене щось найшло, і я запропонував: «Соню, давай так. Я повертаюся з плавання (а це десь через рік), і якщо ти заміж не вийдеш – одружимося. Згодна?». Попри незвичне освідчення, вона погодилася. Чого гріха таїти, у мене були й інші дівчата, справжні бурхливі романи. Проте ще нікому не пропонував руки і серця. Софія чомусь запала в душу, певно, тим, що була щирою, незарозумілою, відкритою…Отож, я рушив додому у відпустку, потім – на Камчатку. Зрідка ми писали один одному…
Слова Юрій дотримав. Через рік приїхав до Софії. А вона таки дочекалася. Молода пара побралася. Розписали швидко, оскільки Юрій був військовим. Медового місяця, правда, не було, бо труба кликала в похід. Тож офіцер незабаром відлетів на службу, а молода дружина залишилася вдома, мала роботу.
– Знаєте, Софія виявилася справжньою бойовою подругою: невдовзі кинула все і взимку прилетіла до мене, по суті, на край світу – на Камчатку, – згадує ті часи Юрій Миколайович. – Ми якраз стояли в рейді в морі. Написав їй листа (мобільних ще ж не було): «В аеропорту тебе зустріну. Але ж я на службі, значить, може всяке трапитися. Тому якщо мене не буде, їдь у готель: там мене усі знають і дадуть тобі номер. Але якщо і з готелем вийде щось не так, тоді знайдеш у спортклубі тренера з гімнастики Ларису Вороніну, і вже вона точно тобі допоможе ». До речі, про Ларису. Дуже людяна і добра. Але в мене з нею нічого серйозного не було. Просто приятелювали.
Тоді, розповідає офіцер, булисильні морози. Вночі шквальний вітер з океану нагнав лід у ту частину бухти, де на рейді стояв корабель, на якому служив Юрій Потапов. Аби дістатися  берега, довелося чекати криголам, який тільки до полудня проклав фарватер до причалу. Тому молодий військовий  не зміг вчасно приїхати в аеропорт. Софія прилітала о другій годині дня, а він прибув лише під вечір. Дружини, звичайно, вже там не застав. Поїхав у готель. І треба ж такому статися, що того дня там чергувала зовсім незнайома Юрієві жінка. Тому вона і не намагалася допомогти Соні.
– Уявіть розпач моєї бідної дружини – одна в незнайомому місті, на вулиці – сильний мороз! Але вона не розгубилася і відправилася на вокзал. Там здає багаж і згадує про Ларису Вороніну зі спортклубу. Шукає і знаходить! Добре, що Лариса якраз була на роботі. Вона й забрала Соню до себе додому. Ось там я і знайшов свою дружину-мандрівницю пізно ввечері. Звичайно, засмучену, скривджену, в сльозах. Вона зізналася, що хотіла вже купувати квиток назад. Але, вислухавши мої пригоди, все ж пробачила…
Незабаром Юрій Потапов знову пішов у далекий похід на три місяці і змушений залишити дружину саму, в чужій квартирі:
– Знаєте, Софія виявилася напрочуд мужньою і стійкою. Інша, певно, повернулася б додому. А вона ні – навіть влаштувалася на роботу, поки я був у плаванні. І ось так усе життя: я – у морських походах, вона чекала мене. Іноді їздила до батьків. До речі, навіть із маленькою шестимісячної донькою прилітала до мене на Камчатку…Вогник її серця завжди був для мене маяком і зігрівав теплом. Тож якби я починав усе спочатку, все одно у супутниці вибрав би Софію…
Ви ще не вірите у справжні почуття і відданість? Перечитайте ще раз…
Орися ДМИТРУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (232) - 44.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.5%