Сторінками минулого

Сторінками минулого

80 років тому
6 літ в’язниці
Московські льокаї та зрадники української національної ідеї хотіли б знову на наш нарід надіти кайдани неволі, зруйнувати селянську господарку й обезчестити нашу віру православну. Час від часу ці зрадники українського народу з’являються і на Волині. Наше свідоме населення почало стосувати інші засоби боротьби з цими ворогами нашої культури. Вона їх само передає в руки адміністрації. Цими днями Округовий Суд у Луцьку розглянув справу Радіона Стефана, який підбурював селян у Луцькому повіті та у Львівському воєвідстві. Цього комуніста суд засудив на 6 літ вязниці з позбавленням усіх прав на 10 літ.
(«Українська нива», 1935 р.)
75 років тому
Інтерес до більшовицької преси
Трудящі села Кремеші, Локачівського району, проявляють великий інтерес до більшовицької преси. Селяни-бідняки тт. Галята Єфим, Худина Микита, Татарин Антон і інші передплачують по кілька газет: «Комуніст», «Комсомолець України» і інші. Розповсюджуючи газети і журнали серед селян нашого села, щомісяця листоноша Н. Кравчук виконує план на 110%. 
(«Радянська Волинь», 1940 р.)
70 років тому
Повернення на батьківщину
В міста і села Білорусії продовжують повертатись радянські громадяни, визволені Червоною Армією з німецької неволі. Понад 150 тисяч чоловік прибули вже в рідні місця. В дорозі їм подається допомога. На великих залізничних станціях репатрійованим видаються продукти харчування, одяг і взуття. Діти-сироти направляються в спеціальний дитячий будинок. Всім громадянам, які повернулися, негайно надається робота по місцю проживання у відповідності з спеціальностями.
На фото: повернення репатріантів.
(«Радянська Волинь», 1945 р.)
55 років тому
В колгоспі «Червоний партизан»
Незважаючи на великий обсяг осінніх робіт, льонарі бригади т. Карпюка не припиняють переробку льону. Ще б пак! Адже вони зобов’язалися до жовтня переробити тресту. Щоденно на льонопереробному пункті працює дві ланки. Одна переробляє тресту, друга – підробляє волокно. Бригада переробила льон з площі понад 20 га.
(«Прапор Леніна», 1960 р.)
30 років тому
В далекий край

Нещодавно наша газета розповідала про одну з найбільших будов – Кансько-Ачинський паливно-енергетичний комплекс. Першими на спорудження КАПЕКу приїхали загони «Молодогвардієць», імені Олега Кошового, імені ХХVІ з’їзду КПРС та імені ХІХ з’їзду ВЛКСМ. І ось кілька днів тому до міста Черненка, поблизу якого будується цей гігант, виїхав ударний загін добровольців Волині. Віднині у трудовій біографії обласної комсомольської організації з’явиться ще одна яскрава сторінка про ударну працю, хороші справи юнаків та дівчат Волинського краю.
На фото: загони молоді приїжджали на КАПЕК (останнє масштабне будівництво СССР) із різних куточків.
(«Молодий ленінець», 1985 р.)
15 років тому
До 2000-ліття Різдва 
На свято Воздвиження Чесного Хреста у Луцьку (вул. Данила Галицького) урочисто відкрито Пам’ятний знак на честь 2000-ліття Різдва Христового. А в обласному муздрамтеатрі ім. Т. Г. Шевченка відбулися ювілейна академія та концерт, присвячені цій знаковій події. В урочистостях взяли участь голови облдержадміністрації – Борис Клімчук, облради – Василь Дмитрук, міський – Антон Кривицький, представники релігійних конфесій і громадськості.
(«Досвітня зоря», 2000 р.) 
За матеріалами Державного архіву 
у Волинській області
підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (225) - 44.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (145) - 28.9%