«Лісова нянька»

«Лісова нянька»

Від досвітку до смерканку, із ранньої весни до пізньої зими усі дороги ведуть у ліс. А там! Малі пухнасті сіянці виструнчилися у рядочки на невеликому розсаднику – треба підготувати їх до посадки. Незабаром – школярі під’їхали, щоб ліс садити. Треба їх проінструктувати, навчити лісівничого діла. Спека почалася – тривожні дні, день і ніч патрулювання. Підростають культури – треба обкосити, щоби трава не заглушила. І за молодняком доглянути, освітлення вчасно зробити. У лісі людей повно – гриби, ягоди, сезон полювання, треба за порядком слідкувати і за тим, як дотримуються правил поведінки в лісі. А то для відпочинку і безпеки бесідку нову звести чи поновити. Прийшла пора, дозріло насіння – треба зібрати. А ще ж – планова лісозаготівля, організувати на лісосіці навантаження. А ще ж – постійний нагляд, щоб лісопорушень не було. І так день у день. Чи у дощ, чи у сніг. 
Направду кажуть, майстер лісу – це «лісова нянька». Тому він повинен бути майстром своєї справи.
Михайло Тарасюк – майстер-«нянька» та господар на 667 гектарах Чорноплеського лісництва ДП «Любомльське ЛГ» ось уже 20 років. Про роботу свою каже коротко і зрозуміло: «У лісі я родився, тут живу і працюю». А ще цікаво характеризує професію лісівника: «Лісник має бути рибалкою, мисливцем і пасічником». Словом, любити і займатися тим, що створила і дарує людині природа. Таким і є Михайло Степанович, має вулики, за якими любить доглядати, залюбки рибалить і на полювання виходить.
Обхід Михайла Тарасюка розташований на межі трьох районів: Любомльського, Старовижівського і Турійського. Це вносить у роботу свої особливості і порядки. Втім нашому лісівнику і з людьми сусідніх районів спільну мову вдається знаходити, і на сторожі лісу завжди бути. Бо завзятості і небайдужості йому вистачає. І серед ночі, і коли ранку очікує природа, може проїхатися лісовими дорогами. Скільки-то нечутно на велосипеді заставав зненацька хитрих лісокрадіїв, що й не сподівалися його побачити.
Кажуть, якщо досвідчений лісівник потрапить на обхід майстра лісу, за його станом може багато чого сказати і про господаря, який ним опікується. Мандруючи кварталами лісових масивів Михайла Степановича, отримуєш насолоду навіть від самого перебування поміж буйно-зелених насаджень…
Як переконує співрозмовник, головне у роботі майстра лісу – правильна організація роботи. А ще Михайло Тарасюк має позитивну вдачу, веселий характер і філософське ставлення до життя. І такі якості справді поєднуються із природою, розмірковує лісівник: «Із людьми треба миритися, гора з горою не зійдеться, а людина з людиною домовиться. Бо часом і сам не знаєш, де спіткнешся, де впадеш і стримуватися треба вчитися. Що є доброго, як злість на комусь зженеш? А посваришся із кимось, то зразу і невдача тебе спіткає. Не можна ображати старого, бо сам доживеш до тих літ, і малого, бо малий виросте і тебе образить. Треба робити добро і сміятися, бо одна хвилина сміху замінює сім хвилин життя. Тому давайте продовжувати собі життя».
Отака філософія майстра лісу, з якої – витоки його успішної роботи.
Любов ХВАС, прес-служба 
ДП «Любомльське ЛГ».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%