Рівняння на заслужених

Рівняння на заслужених

Петро Дейнека – майстер лісу Добренського лісництва ДП «Камінь-Каширське ЛГ», заслужений лісівник України – людина з надзвичайно скромною вдачею. Спілкуватися з такими співрозмовниками особисто мені, наприклад, завжди приємно. І удвічі приємніше, коли йдеться про те, що оточує нас кожну мить життя – природу, ліс... 
Ліс у сільській місцевості був, є і буде невід’ємною частинкою місцевого життя, годувальником. Серед мальовничої Хотешівської природи минали дитячі роки і Петра Михайловича. Як і всі інші сільські мешканці, він також ходив по гриби та ягоди, пас корів... 
– Відтак не міг я себе, коли виріс, уявити по-інакшому, якщо не лісівником, – зауважує майстер, – охоронцем природи, серед якої живу.
Основні ази науки за спеціальністю Петро Михайлович здобував заочно в Малинському лісотехнічному технікумі Житомирської області. Після закінчення навчання попросився на роботу в Поступельське лісництво Ратнівського держлісгоспу і був прийнятий. Рік працював майстром лісу. А ще через рік-два його перевели в Добренське лісництво Камінь-Каширського лісопідприємства. З того часу на одній і тій самій майстерській дільниці Петро Михайлович працює ось уже 33 роки. 
– За стільки років я добре знаю ввірену мені місцевість, орієнтуюся на ній, як кажуть, із заплющеними очима, – розповідає Петро Дейнека. – Кожна стежина, кожна галявина, кожне дерево, яке потребує особливого догляду, мені добре знайомі. Скільки дерев посадив своїми руками – полічити й не беруся.
Дільниці, яку охороняє майстер, властиві родючі ґрунти з достатньою кількістю вологи. Тому серед лісових насаджень, окрім сосни та дуба, числиться і модрина європейська. Досвідчений лісівник пояснює, що це – перспективні насадження, дерева дають швидкий приріст, окрім усього, модрина – цінна деревина. 
– На сваях із модрини побудована вся Венеція, – любить нагадувати він. 
Між іншим, у лісовій галузі працює династія Дейнеків. Анатолій Михайлович, рідний брат Петра Михайловича, очолює Львівське управління лісового господарства. А племінник В’ячеслав Миколайович працює головним лісничим ДП «Ратнівське ЛГ». 
Із лісівничою справою Петро Михайлович пов’язує і майбутні свої сподівання. Три старших доньки із сім’ями живуть у Львові, Бресті та Києві. А наймолодша Софійка навчається в сільській школі. 
– Можливо, наймолодшенька, – припускає Петро Михайлович, – або хтось із онуків забажає піти лісовими шляхами, пов’язати своє життя з охороною лісу. 
Світлана МІСЬОНГ. 
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%