Сторінками минулого

Сторінками минулого

80 років тому
Судова росправа
18 листопада у Варшаві роспочнеться судова росправа над групою ОУН, яку обвинувачують у переведенні забиття міністра внутрішніх справ Броніслава Перацького. На лаві підсудних засідають Степан Бандера, 26 літ, Микола Лебідь – 25 літ, Дарія Гнатківська – 23 літ, Ярослав Карпинець – 30 літ, Микола Климишин – 26 літ, Іван Малюца – 25 літ, Яків Чорний – 28 літ, Євген Качмаровський – 25 літ, Роман Мигаль – 24 літ, Катерина Зарицька – 21 літ і Ярослав Рак – 27 літ.
Бандера, Лебідь, Гнатковська, Карпинець, Климишин, Малюца обвинувачуються у приготуванні замаху і в його виконанні. Усіх інших підсудних обвинувачують в тому, полекшили втечу вбивникові Грицькові Мацейкові.
Бомбу, яку дістав Мацейко, було виготовлено в потаємних лабораторіях ОУН в Кракові бувшим студентом хімії Краківського університету Ярославом Карпинцем. Необхідний матеріял до виготовлення бомби достарчив Миколай Климишин, бувший студент того Університету. Далі Климишин нав’язав зв’язок між Карпинцем і Лебедем і допоміг Лебідю її доставити до Варшави.
На фото: плакат ОУН із портретами тих, кого судили на Варшавському процесі.
(«Українська нива», 1935 р.)
70 років тому
Кінофікація Волині
Трудящі нашої області мають змогу проглянути кращі радянські кінофільми. Зараз на Волині налічується 2 стаціонарних кіноустановки і 4 кінопересувки. В цьому році вже продемонстровано в області 105 різних фільмів, які оглянуло 701.500 глядачів. Всього за цей час відбулося понад 3.600 кіносеансів. В 1945 році було організовано три кінофестиваля. Обласне управління  кінофікації підготувало 24 чоловіка для роботи в кінотеатрах з місцевого населення.
(«Радянська Волинь», 1945 р.)
30 років тому
Революційний тримаємо крок
Маєво прапорів, безліч плакатів й транспарантів, мідь духових оркестрів… 900-річний Луцьк святкує 68-му річницю Великого Жовтня. 
10 година ранку. На центральну трибуну, встановлену на площі біля пам’ятника В. І. Леніну, піднімаються члени й кандидати в члени бюро обкому Компартії України, члени бюро міського комітету партії, члени виконкомів обласної і міської Ради народних депутатів, партійні, радянські, комсомольські працівники, ветерани партії, війни і праці, виробники виробництва. Зі словами вітання звертається до учасників демонстрації перший секретар обкому Компартії України З. С. Ковальчук: «Волиняни, як і всі радянські люди, зустрічають свято в обстановці високого політичного піднесення…»
На фото: ось так відбувалися урочисті паради за часів СССР.
(«Молодий ленінець», 1985 р.)
15 років тому
Чекаємо змін
Голова облдержадміністрації Борис Клімчук звернувся із клопотанням до керівництва ДАК «Хліб України» про розірвання контракту з генеральним директором представництва у Волинській області Володимиром Жгутовим за неналежне виконання ним службових обов’язків.
(«Досвітня зоря», 2000 р.) 
За матеріалами Державного архіву у Волинській області підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (204) - 45.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (118) - 26.6%