…І в нашому селі свято

…І в нашому селі свято

Уже стало традицією у нашім волинськім краї проводити дні міст і сіл. Завітало свято і в невеличке с. Крупа Луцького р-ну. 
Як свідчать архівні джерела, що їх надав Волинський краєзнавчий музей, уперше Крупа згадується 1545 р. у книзі «Литовська метрика». Тоді село належало до володінь князя Василя Острозького, 1761-го перейшло до Костянтина Острозького. За переписом 1911-го, в Крупі було 966 жителів і одноклясова школа, гуральня на 26 тонн 504 відра річного продажу і млин, що за рік міг намолоти понад 100 тис. пудів, та 369 десятин землі. Ще у 1940 р. до Крупської сільради належали Крупа Стара, хутір За Попівцем, Крупа Границя, Крупа Нова, хутір Семенюків. Жителями села були українці, чехи, також дві сім’ї поляків-братів Бернацьких. Слово «крупа» (в основі «крупьи») означало дрібний пісок, пісковик. 
Цьогоріч сільська громада урочисто відзначила 470-річчя від першої писемної згадки про село. Зараз воно належить до Підгайцівської сільської ради, де головує знаний сільський голова Юрій Семенюк – переможець номінації «Господар року». До цього святкового дійства крупівчани почали готуватися заздалегідь: по всьому селу проклали тротуар із бруківки, побудували два дитячих майданчики, торік відкрили великий меморіальний комплекс захисникам Незалежності. 
Свято розпочалося з урочистого богослужіння у Свято-Покровському храмі, де отець Роман зі священиками округи помолилися за здоров’я усіх крупівчан, відтак був хресний хід до меморіалу, де також звершили богослужіння та поклали квіти.
Серед запрошених гостей – голови Волинської обласної та Луцької районної рад Валентин Вітер та Олексій Гвоздецький, начальник обласного управління МВС України у Волинській області Петро Шпига, головний отаман МГО «Козацтво Запорозьке» Волинський округ, ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Петро Олешко, представники сільгосппідприємства, які відзначили грамотами, подяками та преміями крупівчан. Також сільський голова Юрій Семенюк вручив подарунки найстаршим жителям села – Єфросинії Серединській (93 р.) та Юрію Жуковичу (90 р.), наймолодшому – Андрієві Серединському (1 місяць), багатодітним сім’ям – Воронових та Рожко, у яких по п’ятеро малолітніх дітей, найстаршим подружнім парам – Анатолію та Надії Шиманським і Олександрові та Галині Драбикам. Останні від сільського голови отримали електрочайники. 
У номінації «Найкраща присадибна ділянка» нагороду здобула сім’я Миколи Ярощука, кращим підприємцем став Олег Янковий, а найбільшим патріотом села визнали сільського голову Юрія Семенюка. Усім вручили нагороди у вигляді тарілей із символікою української державності.
Радували номінантів і аматори сцени – народний аматорський хор «Червона калина» та чоловічий вокальний ансамбль. Вдячні глядачі оплесками зустріли народного артиста України Валерія Маренича. Його пісні, сповнені патріотизму, додали настрою жителям та гостям свята. Потім відбулося урочисте відкриття дитячого майданчика, де одразу ж розпочалися змагання з дартсу серед дітей. Пізніше дійство перемістилося на сектори спортивних змагань із армрестлінгу, гирі, перетягування каната. Цікаво, що змагання проводилися серед вуличних команд та гостей. А ще були безпрограшна лотерея, смачне частування українськими стравами, запечений баран на вертелі… Побачили односельчани і вироби сільських народних умільців. Вишуканістю кольорів і тонів вразили вишивані ікони та рушники Галини Гаврилюк та її доньок, також вироби з дерева вчителя місцевої школи Володимира Левченка.
Олександр ГАЛАЙДА,
керівник народного аматорського хору «Червона калина».
На фото Володимира ЛУК’ЯНЧУКА: на святі села.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 15.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (205) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (121) - 26.9%